Yaz Döneminin En Büyük Sorunu

İlçe Haberleri 13 Mart 2018 10:10
Videoyu Aç Yaz Döneminin En Büyük Sorunu
A
a

Yaz Döneminin En Büyük Sorunu

http://www.denizli.bel.tr/
Çivril’in önemli mesire alanlarından biri olan Ahmetçik Mesireliği piknik sonrası ortada bırakılan çöplerle kirleniyor

Gün içerisinde birçok piknikçiye ev sahipliği yapan Ahmetçik mesire alanı, özellikle hafta sonları piknik bitiminde çöplüğe dönüyor. Müsellim barajına da atılan çöpler, hoş olmayan görüntüler ortaya çıkarıyor. Gerek vatandaşlar tarafından, gerekse belediye ekipleri tarafından temizlenmeyi bekleyen piknik alanı içler acısı hale dönüştü.

 

Baharın gelmesiyle hafta sonunu değerlendirmek isteyen aile ve vatandaşların uğrak yeri olan Ahmetçik Mesireliği piknik sonrası ortalıkta bırakılan çöpler nedeniyle çöplüğe döndü. Poşetlerde yerlerde bırakılan çöplerin hayvanlar tarafından dağıtılmasıyla daha da artan kirlilik için vatandaşlar mesire alanında daha sıkı denetim ve kontrol istiyor.

 

Piknik sonrası mesireliğin bakımsızlıktan adeta perişan durumda olduğunu dile getiren piknikçiler, “Çivril’in en güzel mesire alanı burası diyebiliriz. Piknik yapmak için geldiğimizde oldukça çirkin bir manzarayla karşılaştık. Daha önce gelip piknik yapanlar çöplerini etrafa atmış bazıları da çöplerini yerde poşetlerin içinde bırakmış hayvanlarda bu poşetleri parçalamış Bu kadar güzel bir mesire alanının bakımı ve temizliğini kimler yapıyorsa bir an önce buraya el atsın. Yazıktır, böylesine güzel bir mesire alanının bu şekilde olması ayıptır” diyerek serzenişte bulundular.

 

Yaz aylarında vatandaşların dinlenme mekânı haline gelen Ahmetçik mesire alanı, özellikle hafta sonları onlarca aileye ev sahipliği yapıyor.

Kaynak: (ÇHA) - Yeşil Çivril Haber
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat