Tübitak'ta Denizli Rüzgarı

Ege - Denizli 21 Şubat 2018 11:52
Videoyu Aç Tübitak'ta Denizli Rüzgarı
A
a

Tübitak'ta Denizli Rüzgarı

http://www.denizli.bel.tr/

Merkezefendi Erbakır Fen Lisesi TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında ‘En Yenilikçi Çözüm’ ödülü, üç madalya ile iki kupa alarak elde ettiği başarılar ile ilimizin adını bir kez daha duyurdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, TÜBİTAK Bilim Olimpiyatlarında dereceye giren öğrenciler ile danışman öğretmenlerini makamında kabul ederek ödüllendirdi.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Makamında yapılan ödül töreninde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Kayayurt, Erbakır Fen Lisesi Müdürü İbrahim Ekiz, danışman öğretmenler Barış Yılmaz, Mustafa Arslanoğlu ve Rafike Duyar ile dereceye giren öğrenciler Ebrar Tecimen- TÜBİTAK Kimya Olimpiyatı Bronz Madalya, Tuğçe Çağlayan- TÜBİTAK Kimya Olimpiyatı Bronz Madalya, Mehmet Koca -TÜBİTAK Matematik Olimpiyatı Gümüş Madalya, İsmail Yaşar Kökçüler -FIRST LEGO League (Robot) / Ulusal Bilim Kampı / İHA, Yiğit Doruk -FIRST LEGO League (Robot) / Ulusal Bilim Kampı / İHA, Behlül Sena Akbudak- FIRST LEGO League (Robot) / Ulusal Bilim Kampı / İHA ve Mehmet Kural -FIRST LEGO League (Robot) / Ulusal Bilim Kampı / İHA hazır bulundu.

Okuyan nesil olduğumuz sürece yeniliklerin kapısı hepimize açık diyerek sözlerine başlayan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının devamında “Okumak hayatı iyi irdelemek için en büyük anahtardır. Okul hayatından tutun iş hayatı boyunca başarıdaki en büyük anahtarımız okumaktır.

Elde ettiğiniz başarılardan dolayı sizleri içtenlikte kutluyor. Başarılarınızın devamını diliyorum. Erbakır Fen Lisesi olarak 81 il ile yarış içerisindesiniz. İlimizin marka okulusunuz. Başarılarınız hepimizi mutlu ediyor ve onurlandırıyor. Yazılım ve kodlama konusunda yapmış olduğunuz iki yıllık çalışmanın karşılığı olarak Ulusal Bilim Kampı Proje Yarışmasında Türkiye ikinciliği ile döndünüz. FIRST LEGO League (FLL) Türkiye’nin dört bir yanından gelen gençlerden oluşan 460 takımın katıldığı 2018 sezonunun İstanbul etabında, okulumuz öğrencileri, kendileri tarafından tasarlanan robotla en yüksek puanı alarak son 52 takım arasına kalmayı başarmıştır. Ayrıca, “en yenilikçi çözüm” ödülü alan takımımız, 2 kupa ve Ulusal Turnuva bileti kazanarak İzmir’de düzenlenecek olan Ulusal Turnuvalara davetiye aldılar. Kimya Olimpiyatlarında iki öğrencimiz Bronz Madalya alma başarısı gösterdi. Matematik olimpiyatından da Gümüş Madalya ile döndük.

Çağımızda teknoloji amacı doğrultusunda kullanıldığında hayatı kolaylaştırıyor ve aynı zamanda ülke ekonomisine büyük katkılar sağlıyor. Gençlerimizi Teknoloji Bağımlısı olarak değil de teknolojiyi kullanan nesiller olarak yetiştirmek için çalışıyoruz. Teknoloji satar bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bakanlığımız da Robotik Kodlama alanına büyük önem vermektedir” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasının ardından başarılarda büyük emekleri olan danışman öğretmenler ile dereceye giren öğrencilere plaket verdi.

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat
https://akishaber.com.tr/