Seviye Ortaokullarında Seçim Heyecanı

Ege - Denizli 11 Ekim 2018 17:27
Videoyu Aç Seviye Ortaokullarında Seçim Heyecanı
A
a

Özel Denizli Seviye Anadolu Lisesi Ve Özel Denizli Seviye Ortaokulu'nda Demokrasi Kültürü Temel Alınarak Gerçekleştirilen " Başkanlık Seçimi" gerçekleştirildi.

http://www.denizli.bel.tr/
Özel Denizli Seviye Anadolu Lisesi Ve Özel Denizli Seviye Ortaokulu'nda Demokrasi Kültürü Temel Alınarak Gerçekleştirilen " Balkanlık Seçimi" heyecanı büyük ilgi gördü.
 
Okul başkanı seçimlerinin, öğrencilerimizin demokratik haklarından biri olan oy verme ve kendilerini temsil edecek üyeleri seçme becerilerini geliştirmek ve desteklemek açısından büyük öneme sahiptir. Denizli Seviye Anadolu Lisesi’nde bu çalışmaları titizlikle yürütmeye önem göstererek okulumuzda 2018-2019 eğitim öğretim yılı okul başkanlığı seçimleri gerçekleştirildi.
 
Mustafa Semih Karaca, Doğan Ördek, Ve Ceren Gümeli Lise Başkanlığı İçin , Salih Efe Çolak, Emirhan Yılmaz, Dilanur Ün, Mustafa Selim Keçelioğlu, Baturalp Koçoğlu, Muhammet Ateş ise ortaokul başkanlığı için adaylıklarını sundular. Başkanlık için aday olan öğrenciler 8-11 Ekim tarihleri arasında propaganda çalışmalarını gerçekleştirdiler. Bu süreçte sınıfları gezip kendilerini tek tek tanıttılar.
 
Öğretmenleri gözetiminde gizli oy yöntemiyle gerçekleştirilen oylama sonucunda 11-A sınıfından Ceren Gümeli lise okul başkanlığına, 7-B sınıfından Emirhan Yılmaz İse Ortaokul başkanlığına seçildi.
 
Demokrasinin okulumuzda örneğini yaşayan , oy veren, sandık kurullarında ve oy sayımında görev alan öğrencilerimize teşekkür eder, okul başkanlığına seçilen öğrencilerimizi kutlarız.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat