Sarayköy Böyle Vefayı Görmemişti

Okunma: 1675
Gündem 26 Aralık 2016 09:17
Videoyu Aç Sarayköy Böyle Vefayı Görmemişti
A
a

1996 yılında Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada şahadete kavuşan Sarayköylü Şehit Hüseyin Kuş için düzenlenen mevlit, eşi benzeri görülmemiş bir vefa örneğine sahne oldu.

http://www.denizli.bel.tr/

20 yıl önce şehidimiz ile birlikte Ercan Şahin Karakolu’nda görev yapan ve Türkiye’nin dört bir yanında yaşayan komutanları ve silah arkadaşları, mevlit için Sarayköy’e gelerek hem şehidin ailesini ziyaret ettiler hem de Hüseyin Kuş’un şehitlikteki mezarının başında Kuran okuyup dua ettiler.

 

İlk olarak Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş tarafından Şehit Hüseyin Kuş Parkı’nda verilen kahvaltıda bir araya gelen Sınırın Şahinleri, hem o günleri hem de şehidimizin kahramanlıklarını anlatarak anılarını tazelediler. Şehit babası Osman Kuş ile Sarayköy Kaymakamı Fatih Akkaya, İlçe Garnizon Komutanı J. Ütğm. Uğur Özcan, şehidin komutanları J. Albay Mustafa Mercan, J. Binbaşı Yavuz Yavuz, emekli Binbaşı Atilla Güçlüoğlu ve Siyah Kaya Bölüğü askerlerinin katıldığı kahvaltıda misafirlere teşekkür eden Başkan Özbaş “Bugün bizim için çok özel ve anlamlı bir gün. Sizler 20 yıl önce şehit düşen Hüseyin Kuş kardeşimizin yıl mevlidi için ülkemizin dört bir tarafından buraya geldiniz. Şehidimizin aziz hatırasını canlı tuttuğunuz için, şehidimizin ailesine ve bizlere bu mutluluğu, gururu yaşattığınız ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Sizler sınır boylarında, kar kış demeden, omuz omuza hainlere karşı ülkemizi ve milletimizi savundunuz. Kanınızı verdiniz, canınızı verdiniz ama ay yıldızlı bayrağımızı hep göklerde tuttunuz. Bu millet size minnettardır. Haklarınız asla ödenmez. İnşallah bizlerde hem şehitlerimize hem de sizlere layık olabilmek için var gücümüzle çalışacağız. Ben sizlere bir kez daha ilçemize hoş geldiniz diyor; bugün yıl mevlidini yaptığımız Şehit Hüseyin Kuş kardeşime ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de hayırlı, sağlıklı ve uzun ömürler diliyorum” dedi.

 

Şehit Hüseyin Kuş Parkı’ndaki kahvaltının ardından şehidimizin evinin önünde okutulan mevlide katılan misafirler daha sonra Kaymakam Akkaya ve Başkan Özbaş ile birlikte şehitliğe geçerek tüm şehitlerimiz için Kuran okuyup dua ettiler. Şehitlikte bulunan Hüseyin

Kuş ve Berkant Kahraman’ın mezarlarına karanfiller bırakan Siyah Kaya Bölüğü komutanları ve askerleri “Bizler 20 yıldır hiç ara vermeden bir araya gelerek şehitlerimizi ve ailelerini ziyaret ediyoruz. Hüseyin Kuş kardeşimizin mevlitlerine de her yıl katıldık, inşallah katılmaya devam edeceğiz. Hüseyin kardeşimiz çok şanslıydı. Çünkü o şehitlik mertebesine ulaşabildi. Bizlere nasip olmadı bu kutsal mertebe. Artık bize düşen görev şehitlerimizin ailelerine evlat olmak, onların bize emaneti olan vatana sahip çıkmaktır. Her yıl olduğu gibi bugün de bizleri burada ağırlayan başta şehidimizin ailesi ve babası Osman Kuş amcamız olmak üzere herkese teşekkür ediyor; Hüseyin Kuş kardeşimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz.“ dediler.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat