PAÜ'DE ki Bu İddialar Doğruysa...Vahim!

Okunma: 20717
Özel Haber 30 Kasım 2016 00:21
Videoyu Aç PAÜ'DE ki Bu İddialar Doğruysa...Vahim!
A
a

Üniversitelerde iki yılda bir yapılan öğrenci konsey seçimlerine Pamukkale Üniversitesinde gölge düşürüldüğü iddia ediliyor.

http://www.denizli.bel.tr/
Pamukkale Üniversitesi'nde Rektöre ve yönetimine baskılar uygulanıp kendi siyasi görüşünü temsil eden öğrencilerin seçimi kazanabilmesi adına senatodan karar çıkarttırıldığı, bu kararla birlikte yasal olmayarak adaylık başvuru süresinin uzatıldığı ve adaylık kriterlerinin tamamen değiştirilerek AKP gençlik kolları üyelerinin aday olmasının önünün açıldığı iddiası olduğu,aynı zamanda öğrencilerin web üzerinden interaktif oy kullandığı bu seçimlerde anlık seçim sonuçlarının AKP’li adaylara bildirildiği ve buna göre çalışma yürütüldüğü gelen bilgiler arasında yer alıyor. Birçok bölümde çok küçük farklarla seçimlerin sonuçlanması da bu bilgiyi destekliyor.

İDDİALAR KAYGI VERİCİ...

Farklı görüş ve topluluk mensubu birçok öğrencinin dile getirdiği bu iddialar ne yazık ki üniversite içerisindeki gerilimi tırmandırıyor. Demokrasinin kalbi ve toplumumuza örnek olması gereken üniversitelerimizde böyle iddiaların yer bulması son derece kaygı vericidir.

15 Temmuz sürecinden sonra birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde rektörlük eliyle öğrencilerin arasına nifak tohumları ekilmesi son derece yanlıştır. Konu ile alakalı bir çok öğrenci temsilciliklerinin rektörlüğü hedef alan protestolarının olacağı aldığımız bilgiler arsındaır.
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon
MUSTAFA YILMAZ 2 Aralık 2016 22:27

Aynen Türk siyasetinde ki seçimler de böyle şahibeli olmuyor mu son sekiz on yıldır.Eee gençlik bu büyüklerinden ne görürse onu yapar,hele birde eğer o gençlik ise..

0 1 Cevap Yaz
abuzerr 30 Kasım 2016 23:35

nee sandınız işte akp işte yeni türkiyee

2 3 Cevap Yaz
Recep Ali 30 Kasım 2016 19:11

Pamukkale Üniversitesi’nde yapılan usulsüzlüklerle ilgili bilgilendirme yazısıdır.Üniversitemizde adaylık başvuru süresi dolduktan sonra diğer gruplar yeterli aday sayısına ulaşamadıkları için başvuru süresi senato kararıyla uzatılmış ve tüm kriterler kaldırılmıştır.Bu süre zarfında siyasi bağlantısı bulunan bir takım adaylar üye olmuştur.Yasak olmasına rağmen Akp Teşkilatı oy kullanımı sırasında kullanılan oy sayısı ile ilgili bilgilendirilmekte ve bu bilgiye göre strateji izleyebilmektedir.Bazı bölümlerde arkadaşlarımız beklediklerinden çok daha düşük sonuçlarla karşılaşmakta ve oy sayılarına müdahale edildiğini düşünmektedir.Yine senato kararıyla okul internet ağından başka hiçbir yerde oy kullanılamamaktadır.Yalnızca üniversite binası içerisinde bulunanlar oy kullanabilmektedir.Rektör Hoca drekt olarak bir aday arkadaşımıza sözlü müdahalede bulunmuş, ve öğrencilerin çalışmalarına engel teşkil eden hareketlerde bulunmuştur.

0 7 Cevap Yaz
Efekan 30 Kasım 2016 08:36

Yuhhh Akp yatacak yeri yok....

2 6 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat