PAÜ’de Atatürk Köşesi Oluşturuldu

İlçe Haberleri 13 Kasım 2018 16:56
Videoyu Aç PAÜ’de Atatürk Köşesi Oluşturuldu
A
a

PAÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı tarafından, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebeti ile Mustafa Kemal Atatürk karma resim sergisi açıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Sergide, 1. ve 3. sınıflardan 39 öğrencinin “tükenmez kalem desen ve karışık teknik” 42 çalışması görücüye çıktı.

Serginin açılışında konuşan Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Bilge Can, Atatürk’ün ebediyete irtihalinin 80. Senesi münasebeti ile bu anlamlı serginin açılışında toplandıklarını, Cumhuriyeti korumak, ülkeyi yarınlara taşımak kendilerinin görevi olduğunu, Serginin hazırlanmasında emeği geçen akademisyenlere ve öğrencilere hazırladıkları çalışmalardan ötürü teşekkürlerini sunduğunu belirtti.

Açılıştan sonra Güzel Sanatlar Eğitimi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Efe Akbulut, serginin düzenlenmesinde emeği geçen sergi danışmanı öğretim görevlilerine teşekkür belgesi sundu.

10 Kasım Atatürk köşesi oluşturduk.

Öğr. Görevlisi Yüksel Hancıoğlu bu yıl açılan serginin geçen seneden daha kapsamlı olduğunu belirterek, Öğr. Gör. Serdal Yerli’nin yaptığı Atatürk portresini çiçeklerle süsleyip, çocukluklarının 10 Kasım Atatürk köşesini oluşturduklarını, sergide yer alan tükenmez kalem desen çalışmalarının çok uzun sürelerde hazırlanarak hata kabul etmeyen çalışmalar olduğunu, öğrencilerini gösterdikleri titizlik ve sabırlarından ötürü kutladığını ifade etti.

PAÜ Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı tarafından, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü ve Atatürk Haftası münasebeti ile açtığı  Mustafa Kemal Atatürk karma resim sergisinin bir hafta açık kalacağı ardından da halka açık bir yere taşınacağı ifade edildi.


 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat