PAÜ’de Anlamlı Etkinlik

İlçe Haberleri 31 Ekim 2018 19:41
Videoyu Aç PAÜ’de Anlamlı Etkinlik
A
a

PAÜ Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenen ‘Temel Tasarım ve Desen Dersi Sergisi’ görücüye çıktı.

http://www.denizli.bel.tr/
Eğitim Fakültesi Fuaye Salonunda yapılan sergiye Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, akademisyenler ve öğrenciler katılımda bulundu. Yoğun bir katılım ile yapılan programda Öğr. Gör. Ramazan Tegiz’in halkoyunları ekibinin coşkulu gösterisi büyük bir alkış aldı.

Sergi açılışından sonra Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ; beraberindekiler ile beraber Türk bayrakları ile temel tasarım, perspektif ve desen çalışmalarından meydana gelen sergiyi gezdi. Sergide yer almış olan eserleri inceleyen Rektör Prof. Dr. Bağ, çalışmalar ile alakalı bilgi aldı. Prof. Dr. Hüseyin Bağ, sergide emeği geçmiş olan akademisyenleri ve öğrencileri tebrik edip memnuniyetini ifade etti. Akademisyenler ve öğrenciler de destekleri için Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ’a teşekkür ettiler.

Cumhuriyet’i çizgileriyle yansıttılar

Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Nuray Mamur, sergi ile alakalı bilgi verdi. Mamur, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde yapılan sergide 32 öğrencinin eserlerinin yer aldığını, serginin 200 temel tasarım, 20 perspektif ve 30 desen çalışmasından meydana geldiğini, temel tasarım, Perspektif ve Desen derslerinin çalışmalarının olduğu sergi ile öğrencilerin tasarım dilini, rengi, dokuyu, çizgiyi nasıl kullanacaklarını öğrendiklerini, bunun yanında çizgiyi nasıl kullanacaklarını, çizgiyi yorumlamayı ve perspektif ile derinlik hissini öğrendiklerini belirtti.

Temel Tasarım ve Desen Dersi Sergisi, Eğitim Fakültesi Fuaye Alanı’nda 10 gün süresince ziyaretçiler açık olacak.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat