Öztürk’ten Öztürk’e şok sorular!

Okunma: 6439
Sağlık - Spor 20 Ağustos 2015 14:25
Videoyu Aç Öztürk’ten Öztürk’e şok sorular!
A
a

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yasin Öztürk, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk’ü partizanlık yapmak, özel hastanelere hasta yönlendirmek ve başarısızlıkla suçladı. MHP’li Öztürk, dr. Berna Öztürk’e, “Hangi özel hastanenin sahipleriyle yakın akrabalık ilişkiniz var?” diye sordu.

http://www.denizli.bel.tr/
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Yasin Öztürk, basın toplantısı düzenleyerek, Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Berna Öztürk hakkında çarpıcı iddialar ortaya attı. Denizli kamu Hastaneleri Birliği’nin Türkiye’de sondan 12’nci olduğunu belirten MHP İl Başkanı Öztürk, “İlimizde faaliyet gösteren Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği başında bulunan Dr. Berna Öztürk her toplantıda, bulunduğu her ortamda Hastaneler Birliğinin başarısından bahsetmektedir. Halbuki yaklaşık 2 hafta önceSağlık Bakanlığının yapmış olduğu Türkiye geneli Hastaneler Birliği başarı sıralamasında 89 birliğin içinde ne yazık ki Denizli’miz 78.nci sıradadır. Sayın Genel Sekreterin başarıdan kasdı 11 tane birliği geçmek mi? Ağrı, Van, Hakkari ve Tunceli’yi geçmek mi başarı sizce? Siirt, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak illerindeki Birliklerin bile bizden daha başarılı olması hiç mi yüzünüzü kızartmıyor?” dedi.

“HASTALARA ÖZEL HASTANE TAVSİYESİ”
İlçelerden sürekli hastanelerle ilgili şikayetler aldıklarını belirten MHP İl Başkanı Öztürk, “Çoğu ilçemizde uzman doktor bulunmadığı veya geçici görevle uzman doktor görevlendirildiği; bunların da çeşitli bahanelerle merkeze geri alındığı, çoğu hastanemizde doğum bile yaptırılmadığı ve sürekli ambulanslarla merkeze hasta nakli yapıldığı söylenmektedir. Nakil esnasında hastalara özel hastanelerin tavsiye edildiği şüpheleri daha da artırmaktadır” dedi.

“HANGİ ÖZEL HASTANENİN SAHİBİYLE AKRABASINIZ?”
MHP İl Başkanı Öztürk, basın toplantısında Genel Sekreter Berna Öztürk’e şu soruları yöneltti:
-Daha önceki göreviniz esnasında (Genel Sekreter yardımcısı) önceki valimiz Yavuz Erkmen zamanında hastaları özel hastanelere yönlendirmeye çalıştığınızdan dolayı soruşturma geçirdiniz mi?
-Herhangi bir özel hastanenin sahipleri ile yakın derece akrabalığınız var mı?
-Devlet hastanelerinin başındaki en yetkili kişi olarak; özel hastane sahiplerinden birinin yakını olmanız ve sizin bu makamda hala çalışıyor olmanız ne kadar etik? Birbiri ile çelişmiyor mu?
-Tüm bunlara rağmen nasıl bir siyasi güç arkanızda ki sizi bu makamda tutabiliyorlar?
-Zaten makama gelişiniz esnasında da çeşitli spekülasyonlar olmuştu. Bu siyasi güç; birliği sondan 12. sırada bırakmanıza rağmen neden arkanızda duruyor?
 
PARTİZANLIK SUÇLAMASI
İktidarın Genel Sekreter Öztürk’ün arkasında durmasının nedeninin partizanca tutumları olduğunu ifade eden MHP İl Başkanı açıklamasını şöyle tamamladı:
Acaba şu sebeplerden olabilir mi?
1-7 Haziran Seçim döneminde Denizli Kamu Hastaneleri Birliği olarak astırdığınız afişte tarihte birliğin olmadığını zaman dilimini de içine alarak A.K.P iktidarının tüm dönemini vurgulayarak 13 senedir sağlıktaki başarıdan bahsetmiştiniz. ( “2002’den önce Hastaneler cefa merkezi idi. Şimdi Deva merkezi oldu.”)
Bu iktidar dalkavukluğu mu sizi başarısızlıklarınıza rağmen koltukta tutuyor?
2-Çalışanlar arasında siyasi ve sendikal ayrım yaparak; mevcut iktidarın yandaşı olmayanları türlü baskı ve tehditlerle, azarlama ve hor görmelerle kafanıza göre oradan oraya görevlendirmelerle personelinizi baskı altında tutarak yaptığınız partizanlık mı sizi koltukta tutuyor?
3- Hastaneler içindeki yazılım sistemlerinin, cihazların çoğunu özelleştirerek siyasilerin yakınlarına rant sağlayarak mı koltukta tutunabiliyorsunuz?
Bu tür uygulamalarla gördüğünüz gibi hizmet sıralamasında Denizli’mizde Devlet Hastanelerinin hizmet kalitesi aksamış; dolayısı ile vatandaşlarımız özel hastanelere yönlenmek zorunda bırakılmıştır.
Milliyetçi Hareket Partisi olarak vatandaşlarımızın daha iyi sağlık hizmetleri alabilmesi için yukarıda bahsettiğim sıkıntıların ivedilikle giderilmesinin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygılarımla arz ederim.


https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
abdurrahman 24 Ağustos 2015 13:40

eeee cevap yok mu cevap ?

0 0 Cevap Yaz
Halil Moran 23 Ağustos 2015 12:34

HELALİN VAR BAŞKAN BERNA HATUNA KİMLER O KOLTUKTA TUTUYOR BELLİ DEĞİL Mİ ? MİLLETİN MALI DENİZ HESABI...

0 0 Cevap Yaz
Türkmen Musa 23 Ağustos 2015 12:32

Berna hanım bu başarısını neye borçlu acaba :)))))))))))))))

0 0 Cevap Yaz
Tülay 23 Ağustos 2015 02:16

BASINDA DAHA ÖNCE ÇIKAN HABERLERDE KALE DEVLET HASTAHANESİ TÜRKİYEDE ÜÇÜNCÜ OLDU DİYE ÇALIŞMAYAN HASTAHANEDE ELBETTE PARADA HARCANMAZ BENCE BİRİNCİ OLMALIYDINIZ BERNA HANIM

0 0 Cevap Yaz
Mustafa Türk 23 Ağustos 2015 02:13

Berna hanımın başarısızlığını kendi bakanlığı tarafından da tescillenince gazetelerde haberler çıktı,bir yılda 2700 sünnet yaptık ya diye kamufle yoluna gitti ama denizlinin 89 genel sekreterlik içinde 78.inci olmasını gizlemeye çalışıyor.Bu neye benziyor biliyormusunuz akepeye bu paraları ne yaptınız diye sorulunca her seferinde eeeyol yaptık ya demelerine benziyor.Berna hanım sizde eee sünnet yapıyoruz ya demeye mi getiriyorsunuz :))))

0 0 Cevap Yaz
Hüseyin Aslan 22 Ağustos 2015 09:58

Başarılı olup olmaması önemli değil ki,yeterki akepenin borusunu çalsın

0 0 Cevap Yaz
Faruk kızıl 20 Ağustos 2015 17:10

Ne başarısı Allah belalarını versin çalda devlet hastahanesi var Röntgen var iş sonuca geldiğinde kaçan kaçana Alçı bile yok

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

24 Haziran'da Kime Oy vereceksiniz ?

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat