Öz’den Adliye Baskınına İlişkin İnanılmaz İddialar!

Okunma: 943
Türkiye 3 Nisan 2015 12:00
Videoyu Aç Öz’den Adliye Baskınına İlişkin İnanılmaz İddialar!
A
a

Hakkında kumpastan soruşturma başlatılan ve korkudan evden çıkamadığı iddia edilen demokrasi ve hukuk sevdalısı (!) Zekeriya Öz mesajlarla eleştirmeye devam ediyor

http://www.denizli.bel.tr/
Türkiye’nin en çok  konuşulan isimlerinden biri olan  eski savcı Zekeriya Öz, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde dün öldürülen Savcı Mehmet Selim Kiraz için çarpıcı iddialar ortaya attı.
Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ölümünün gizlendiğini belirten Zekeriya Öz, “Nasıl bir devletiz ki Savcımız şehit ediliyor ölümü devletin üst makamlarınca gizleniyor. Devlet 5 kurşun diyor doktor 2 kurşun diyor” dedi.
Operasyonun aceleye getirildiğini öne süren Zekeriya Öz, “Operasyonun niye aceleye getirildiğini kimse anlamış değil, niye adalet bakanı ve başbakan varken yurdışındaki cumhurbaşkanı konuşuyor?” diye sordu.
Savcı Mehmet Selim Kiraz önemli bir soruşturmaya bakıyorken niçin kendisine koruma verilmediğini sorgulayan Zekeriya Öz, olayda ihmali olanların yargılanması gerektiğine işaret etti.
 
İŞTE ZEKERİYA ÖZ’ÜN TWITTER’DAN YAPTIĞI O AÇIKLAMALAR
“Şehit savcımızla ilgili soruşturmanın çok iyi yapılması ve otopsi raporu ile balistik incelemelerinin kayıt altına alınması gerekir.
Nasıl bir devletiz ki Savcımız şehit ediliyor ölümü devletin üst makamlarınca gizleniyor. Devlet 5 kurşun diyor doktor 2 kurşun diyor.
Operasyonun niye aceleye getirildiğini kimse anlamış değil, niye adalet bakanı ve başbakan varken yurdışındaki cumhurbaşkanı konuşuyor ilginç
Savcı Mehmet Selim Kiraz önemli bir soruşturmaya bakıyorken niçin kendisine koruma verilmedi? Olayda ihmali olanların yargılanması gerekir.
Danıştay saldırısından sonra yapılan açıklamalarda “saldırının demokrasiye yapılmış saldırı olduğu” çeşitli kişi ve kurumca açıklanmıştı.
Hatta saldırıdan 2 saat sonra yapılan ptotesto yürüyüşlerinde “katil başbakan katil hükümet ve hükümet istifa” sloganları atilmiştı.
Olayda göz altına alına bir kısım askeri şahısın önünde TEM şube müdürlerinin hazırolda bekledikleri,soru sormaya korktukları anlatılmıştı.
Danıştay suikastıyla hükümeti yıkmaya teşebbüsten ve darbeden mahkum olanlar, bu davanın savcısıyım diyen Başbakanın çıkarttırdığı kanunla tetiği çekende dahil hepsi serbest bırakıldı.Olayın asıl mağduru olan Cumhurbaşkanı geçende darbecilerden Özür dilemişti.Sonuç mu? ortada.”
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat