Mülakat Sonuçları Açıklandı

Eğitim/Kültür/Tarih 11 Temmuz 2018 12:32
Videoyu Aç Mülakat Sonuçları Açıklandı
A
a

Milli Eğitim Bakanlığı binlerce öğretmen adayının meraklı bir şekilde beklediği mülakat sonuçlarını ilan etti.

http://www.denizli.bel.tr/
Bakanlığın konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamaya göre, sözlü sınav sonuçlarına itirazlar 11 - 13 Temmuz tarihlerinde yapılabilecek. Atama tercihleri ise 17 - 20 Temmuz tarihlerinde alınarak, 23 Temmuz’da ise atamalar yapılacak.

MEB tarafında ilan edilen sözleşmeli öğretmenlik sonuçlarını sorgulamak için TIKLAYINIZ.

Sözleşmeli Öğretmen Nasıl Alınır?

Öncelikle öğretmen adayları KPSS Genel Yetenek Genel Kültür Sınavlarına, ardından Eğitim Bilimleri Sınavına ve son olarak Alan Sınavına girerler. KPSS’den alınan sonuçlarda her alan için oluşan puan sıralamasına göre en yüksek puan alandan aşağıya doğru tespit edilen kontenjan sayısının 3 katı aday sözlü sınava çağrılır.

Sözleşmeli öğretmenlerden sözleşme gereğince 4 senelik çalışma süresini tamamlayıp adaylık sürecinde başarılı olanlar, istekleri durumunda görev yapmış oldukları eğitim kurumunda öğretmen kadrolarına atanabilecekler. Öğretmen kadrolarına atanmış olanlar, aynı yerde en az 2 sene  daha görev yapacaklar, bunlar ile alakalı adaylık hükümleri uygulanmayacak.

Sözleşmeli öğretmenliğe atama için yapılacak olan sözlü sınava katılma hakkı kazanan adaylar, sözlü sınav komisyonu tarafından 100 tam puan üstünden değerlendiriliyor ve sözlü sınavda 60 ve üstünde puan alanlar başarılı sayılıyor ve sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde ediyorlar.

Üniversitelerinden Öğretmenlik Bölümü dışından mezun olup da öğretmen olmak isteyen bölüm mezunlarının öğretmenlik başvuruları için pedagojik formasyon almaları gerekmekte.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat