MHP Kurultayına iptal kararı

Okunma: 10273
Türkiye 20 Haziran 2017 11:15
Videoyu Aç MHP Kurultayına iptal kararı
A
a

Mahkemeden MHP'deki değişim hareketine kötü haber. 19 Haziran Tüzük kurultayı geçersiz sayıldı.

http://www.denizli.bel.tr/

MHP'deki değişim isteyen 700'den fazla delegenin imzalarıyla başlayan süreç son buldu. Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi değişim isteyenlerin gerçekleştirdiği 19 Haziran Kurultayı'nı iptal etti.

İşte mahkemenin kararı:

 

KARARA İLK TEPKİ AKŞENER'DEN : ADALETİN RUHUNA EL FATİHA 

Mahkemenin iptal kararını açıklamasının ardından Meral Akşener karara sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Akşener: "Kongre iptal oldu.Tam 10 dakikada dava bitti.10 dakikada verilecek bir karar için bir yıl beklendi.700 delegenin iradesi yok sayıldı. Adaletin ruhuna el Fatiha!" dedi. 

SİNAN OĞAN: ADALET DEYİNCE AKLIMA ARTIK... 

Sinan Oğan da karara şu sözlerle tepki gösterdi. 

"Geçtiğimiz yıl yaptığımız kurultay AKP'nin talimatlandırılmış Hakimlerince iptal edildi. Kurultay kararları yok sayıldı. Bu karar göstermiştir ki, Türkiye'de Adalet iktidarın emrindedir. Adalet Hakimlerin vicdanları yerine Hükumetin talimatıyla yapılıyor. Dün FETÖ'nün emrine giren Adalet bugün AKP'nin emrindedir. Bugün en acil konu Adalet'i iktidar ve FETÖ tahakkümden kurtarmaktır. Adalet'i tahakkümden kurtarmadan Türkiye normalleşemeyecek, ülkede demokrasi sağlanamayacaktır. Talimatlandırılmış emir kulu hakimler ve mahkemeler MHP delegesinin özgür iradesinin üstünde değildir, olamaz.MHP'de Ülkücü İrade'yi hakim kılana ve Türkiye'de de Adaleti tesis edene kadar mücadelemiz sürecektir. Türkiye'de "Adalet" kelimesini görünce artık benim aklıma bir partinin isminin içindeki bir kelime ve komşumuz Adalet teyze geliyor.."

  

BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Mahkemenin bugün verdiği kararla yaklaşık 1 yıldır beklenen ve 700'den fazla delegenin destek verdiği değişim süreci mahkeme eliyle durdurulmuş oldu. MHP'de olası bir genel başkan değişimi ihtimali ortadan kalktı. 19 Haziran 2016 Kurultayı'nda alınan kararlar tamamen geçersiz sayıldı. 700'den fazla delegenin vermiş olduğu imzalar mahkeme eliyle dikkate alınmamış oldu.

 

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
Nuri dogan 21 Haziran 2017 01:38

Mucaleye devam degistirn şu yaşlı adami hukuken 65 yaştan sonra akli selim olup olmadığı DR raporu gerekli BAŞARILAR DİLERİM

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

24 Haziran'da Kime Oy vereceksiniz ?

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat