Atakan Kılıç

Tek Yol İttifak

A
a
http://www.denizli.bel.tr/
'Mazlum en az zalim kadar cesur olmadıkça,zulümden kurtulamaz.' (Hz.Ali r.a.)
Benim oyum ittifaka. Erdemliler ittifakına.
Dünya görüşleri  ne olursa olsun,temel ahlaki ilkelerde anlaşan her kimse, zalim karşısında onurlu,bir ve diri durur,zulüm için son nefesine kadar savaşır...
Benim oyum onadır.
***
Hz.Muhammed'i anlamak yetmez.Yaşamak ve yaşatmak gerekir. Peygamber Efendimiz de bu itttifakın içinde yer aldı. 'Hilful Fudul' 580'li yıllarda Arap kabileleri arasında süregelen savaşlar sonucunda ortaya çıkan anarşi ortamında, can ve mal güvenliğinin sağlanması, zayıf ve güçsüzlerin korunması, zulmün önlenmesi gibi amaçlarla, toplumda sözü geçen, saygın ve iyi niyetli kişilerin önderliğinde kurulan ve Hz. Muhammed'in de  toplantılarına katıldığı barış cemiyeti.
***
Peki ne yapmak gerekir ? Zalim kadar cesur olmak,en az zalim kadar...
Büyük ordularınızın olmasına gerek yok,pahalı silahlara,lobilere,gemilere,ayakkabı kutularına gerek yok ! İman ateşiyle yanan,cesur bir yürek bunların hepsine karşı gelecektir,yetecektir.
***
 Prof. Dr. Nadim Macit bir konuşmasında şu sözleri sarf etti. 'Siyaseti iman yaparsanız, gündelik siyasi nedenlerle sizden olan insan mümin olur, sizden olmayan kafir olur. Türkiye'de en büyük sıkıntı budur.'
Fazlasıyla katıldığımı söylemek isterim. Fakat burada ince bir çizgi vardır.Bana sorarsanız bu çizgiyi kaçıranlar yolunu kaybetmişlerdir.Müslüman dünyanın gidişatından sorumludur,dolayısıyla vereceğimiz her oy kul hakkına girmektedir.İnce eleyip,sık dokunuktan sonra Allah'a sığınarak oyumuzu kullanmalıyız.
Hakkımızda hayırlısı olsun.
Allah'a Emanet.
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat