Atakan Kılıç

Gübre Meselesi!

A
a
http://www.denizli.bel.tr/
Osman Yüksel Serdengeçti birgün mecliste, gübre meselesi hakkında konuşuluyor. En son Serdengeçti söz istiyor. Serdengeçtinin çözümü;
Bu ön sıralarda oturan yiyip de çıkarmayan vekilleri tarlalarda şöyle bir dolandırıp defn-i hacet yaptırın gübre meselesi hallolur !
Türk siyasi hayatına haksızlıklara karşı verdiği mücadelesiyle damga vuran,ayıya dayı demeyen adam,mütefekkir Osman Yüksel Serdengeçti'yi rahmet ve sevgiyle anıyorum.
***
Millletvekili,parlamenter,mebus. Parlamentoda oy verenleri temsil eden kişidir !
Veyahut öyle olması lazımdır,diyelim...
Tek meclisli sistemde 550 tane büyük adam,her şeyi bilen. Bu nedenle her şeyi yiyen !
Abdurrahim Karakoç'un deyimiyle ;
Âdettir gerekmez mâluma ilâm
Taklide günaydın, asıla selâm
Ne ki hınzırlık var hâsılıkelâm
Biz ne bilek beğim, böyükler bilir.
***
Memlekette insanlarımız , ya  kıt kanaat geçiniyorlar ya da ağır bir borç yükü altında yakarış halindedirler. Hukuk hak getire, adalet bulunamaz hale gelmiştir. Çalışan hakları yerle yeksan, emek güvencesi yoktur.Eğitim sistemi bozuk düzenin en büyük katili konumundadır,en büyük katili ! Sosyal güvenlik sistemi halka güven vermemektedir.Terör halkın günlük yaşantısında sıradan bir olay haline gelmiştir. Hücremize işlemiştir ! Ülkeye yabancılar tarafından yerli işbirlikçileri sureti ile çökülmeye uğraşılmaktadır.Toplumun gelecek endişesi her geçen gün artmaktadır.Her gün biraz daha...
***
Bozuk düzeni düzeltmekle veya ıslah etmekle görevli olan devlet erki de ,millet beği de sizsiniz.Buram buram yanık kokusu gelen bürokrasiyi ateş üstünden alınız.Demokrasinin şah damarı olan siyasi partilerin durumu da, bozuk düzenin elemanlarının sıcak yataklarında kahkahaya boğmaktadır.Siyaset üretiniz ! Bu durum milleti yavaş yavaş öldüren bir kronik hastalığa götürmektedir.Bir kaç eli yüzü düzgün vekil vardır,onlar da yedikleri darbeler yüzünden çarpık çurpuk yürümektedirler. Onlardan gayrı alayınız FOSTUR !
Ya vekillik yapın, ya da çakallık yapmayın.Zira bu millet çakal kokusu aldığında hep birden kurt olabilecek düzeydedir.
Hatta bir fikir vereyim;
Bu memleketin mayasıyla oynamayın.Oynamayın ki,kaymağını yine yiyebilesiniz beğim !
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat