Ahmet AYKOL

Beyim!...

A
a
http://www.denizli.bel.tr/

 Soner Yalçın 27 Mart’ta Sözcü Gazetesi’nde yayınlanan köşe yazısında resmen kendisini aşmış. Türk Milliyetçilerine “Mankurt musunuz? Bozkurt musunuz?” sorusunu soran bir yazı kaleme almış. Bir takım kelime oyunları ile açık-seçik “siz bozkurt falan değil bildiğin mankurtsunuz!” demiş.  Bu kadar ağır bir yazıyı yumuşatmak için olsa gerek sonuna da “bir kardeş mektubudur bu” cümlesini ekleyivermiş. Benim böyle bir kardeşim olamaz elbette. Ancak yine de toplumu bilgilendirmek açısından cevap verme gereği duydum. İşin başından başlayalım o halde Sayın Yalçın. Elbet sonradan biz de size soracağız... 

 

  “Türk Bayrağı’nın yakılmasını, göklerden/direklerden indirilmesini protesto ettin mi?” demişsin. Hem de kocaman bir “Evet!” Defalarca ettik. Haber duyulur duyulmaz 300 binlik şehir nüfusu olan Elazığ’da yaklaşık 100 bin kişi sokağa döküldü… Takip eden hafta sonunda yaklaşık 30 bin kişiyle Denizli’de protesto ettik. Pekiii, siz bunu haber yaptınız mı beyim?.. 

 

  “Türk kimliğinin-kavramının Anayasa’dan çıkarılmak istenmesini protesto ettin mi?” diye sormuşsun. Evet defalarca ettik. Başta Ülkü Ocakları olmak üzere Türkiye Kamu Sen ve bağlı sendikalar, TÜRKAV hemen her açıklamasında bunları dile getirdi. Pekiii, siz bunun haberini yaptınız mı beyim?.. 

 

  “Andımızın kaldırılmasını protesto ettin mi’’ demişsin. Elbette beyim. Bütün kurum ve kuruluşlarımızla hem de. “Andımız’ı” birçok defalar okuduk ve okuttuk. Hatta Türkiye Kamu Sen il Temsilcilikleri milli eğitim müdürlüklerinin önünde okudu. Pekiii, siz bunu haber yaptınız mı beyim?.. 

 

  “Soma katliamını protesto ettin mi?” demişsin. El insaf be! Evet, hem de defalarca ettik. Madenci şehitlerimiz için bütün illerde gıyabi cenaze namazları kıldık. Ülkücü İşçiler Derneği vasıtasıyla yardım kampanyaları başlattık… Pekiii, siz bunu haber yaptınız mı beyim?.. 

 

  “Doğa katliamlarını protesto ettin mi?’’ demişsin. Evet, ettik. Hem de hemen her yerde. Mermer ocaklarının çevreye verdiği tahrifatı yerinde protesto ettik. Validebağ korusunu ilk defa biz gündeme getirdik… Pekiii, siz bunu haber yaptınız mı beyim?.. 

 

  “Kuzey Irak’ta Türkmenlerin katledilmesini protesto ettin mi?” diye sormuşsun ki bu kadarına da pes artık. İlle de cevap istiyorsan milyon kere “Evet!” Üstelik protesto ile de yetinmedik. Onlarca tır dolusu yardım toplayıp Kerkük’e gönderdik. Hala konu ile ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Hatta ilk yardım konvoyunda Kızılay “göndermeyin yolda sorun çıkabilir” deyince Ülkü Ocakları Genel Başkanı sayın Olcay Kılavuz bizzat tırlarla birlikte Kerkük’e gitti. Allah aşkına bu konu ile ilgili tek satır haber yaptınız mı?.. 

 

  “Gabor Vona’yi bileceksin” demişsin. Bilmediğimizi de nereden çıkardınız beyim? Gabor Vona’yı sizin gibi bilmekle kalmadık, İstanbul’da okul okul gezdirip konferanslarla daha çok kişiye ulaşmasını sağladık. Pekiii, siz bunu haber yaptınız mı beyim?.. 

 

  “Attila Jozsef‘i Turar Rıskulov‘u ya da Ethem Nejat‘ı bilir misin?” diye garip bir soru sormuşsun. Hiç şüphen olmasın ki biz hepsini biliriz hem de iyi biliriz. Pekiii, siz Seyid Ahmet Arvasi’yi, Galip Erdem’i, Dündar Taşer’i, Zeki Velidi Toğan’ı, Fethi Tevetoğlu’nu hiç duydunuz mu?.. Önkuzudan, Özmenden haberiniz var mı?.. 

 

  “Elektrik faturalarındaki soygunu, Doğu Türkistan’daki Çin zulmünü, hırsızlığı-yolsuzluğu, bilcümle ahlaksızları siz görmemekte ısrar etseniz de biz yer ve zamanı geldikçe protesto ettik.  Pekiii, siz bunların hangisini haber yaptınız beyim?.. Bir konuda size teşekkür etmek gerek. Bizi haksız çıkarmadığınız için teşekkürler beyim. Hakkınızda yanılmamışız. İşte Türk Vatanında Türk olmak böyle bir şey…  Boş yere “Türk’ün Türk’ten Başka dostu yoktur” denmemiş vesselam..

 

             Ahmet AYKOL

TÜRKAV Denizli Şube Başkanı


http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon
Mustaf Yılmaz 8 Nisan 2015 12:47

Sayın Ahmet bey. Başkanım. böylelere soru sormak,sorusuna cevap vermek biz ülkücü camiası ve TÜRK Milliyetçileri için bir zulümdür değmez,çünkü bu zatlar bunu her zaman bilinçli yaparlar..

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat