İşte Denizli'deki ilk kına ve nişan evi

Ege - Denizli 15 Nisan 2018 12:16
Videoyu Aç İşte Denizli'deki ilk kına ve nişan evi
A
a

Denizli Ticaret Odası (DTO) girişimcilik kursundan mezun olan Özlem Gökalp kentteki ilk kına evini vatandaşların hizmetine açtı.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli'de ilk kına evi sonunda açıldı. Denizli Ticaret Odası (DTO) girişimcilik kursuna katılan ve bu yılın ilk mezunlarından biri olan Özlem Gökalp kentte bir ilke imzasını attı. KOSGEB'den kredi alan Gökalp, ilk kına evini açtı.
 
Denizli Ticaret Odası (DTO) tarafından başlatılan girişimcilik kursunda ilk adımlar atılmaya başlandı. Bu kurs önderliğinde ilk mezunlardan biri olan Özlem Gökalp kendi iş yerinin sahibi oldu. KOSGEB'den 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi alan Gökalp, Pamukkale ilçesi Kınıklı Mahallesi'nde kına evini Denizlili vatandaşların hizmetine açtı. Kına evinin açılışına DTO Başkanı Uğur Erdoğan'ın yanı sıra çok sayıda davetli de katıldı.

Kına Evi Hizmette

Özlem Gökalp açıklamasında, "4 yıldır bu organizasyon için hazırlanıyorum. Hep hayalimde olan bir projeydi. KOSGEB'inde oldukça fazla katkısı oldu. Denizli'de bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşıyorum. Buradaki tek kına evi olacak. 200 kişilik salonda kına ve nişan organizasyonları yapacağız. Salonumuz üst düzey güvenlik önlemleri ile korunacak. Tüm Denizli halkını buraya bekliyoruz." dedi.
 
DTO Başkanı Uğur Erdoğan ise "Girişimcilik kursunun bu denli başarılı olmasına biz de sevindik. Kentimizde geçen sene 200 işletme kuruldu. Yeni iş yerlerimizin yüzde 65'ini kadınlarımız tarafından kuruldu. Yeni işletmeler her zaman istihdam kapılarını da sonuna kadar açıyor. Denizlimize hayırlı uğurlu olsun." ifadelerine yer verdi.
 
Açılışın hemen ardından buraya gelen davetliler mekanı gezerek işe başladı. Açılış daha sonrasında toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.
Kaynak : Haber Merkezi (Editör - Tuğçe GÜREL)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat