İkinci Kafile De Yola Çıktı

Ege - Denizli 13 Eylül 2018 14:06
Videoyu Aç İkinci Kafile De Yola Çıktı
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 50-75 yaş arasındaki vatandaşlar için yapılan Bursa-Çanakkale gezisinin güz döneminin 2. kafilesi de yola çıktı.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği Bursa - Çanakkale gezisi güz döneminin 2. kafilesi de uğurlandı. Osmanlı İmparatorluğunun temellerinin atılmış olduğu Bursa ve kahramanlık destanının yazılmış olduğu Çanakkale’yi ziyaret edecek olan kafile Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı'ndan yolcu edildi. Otobüsleri birer birer gezip vatandaşlara "hayırlı yolculuklar" dileklerini ileten Başkan Osman Zolan bu vatan için canını vermiş olan şehitler için bol bol dua etmelerini talep etti.
 

Başkan Osman Zolan:  " Herkes herkese dua etsin "

 
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Bursa ve Çanakkale illerine gittiklerini, evvela Bursa iline gideceklerini, Osmanlı Devleti’nin evvelki başkenti Bursa ilinde başta Ulu Cami olmak üzre orada pek çok güzellikleri göreceklerini ve ziyaret edeceklerini, sonrasında dünyada eşi benzeri olmayan, destanın yazılmış olduğu yer olan Çanakkale iline  gideceklerini, oranın güzelliklerin, fedakarlıkların yapılmış olduğu, düşmana 7 düvele geçit verilmeyen yer olduğunu, dedelerin şehitlerin ‘Çanakkale Geçilmez’ diyerek düşmana izin vermediklerini fakat toprağa kendi canlarını verdiklerini, canını veren ecdadın ziyaretine gideceklerini, ülkemiz  ve Denizli için dua etmeleri gerektiğini, Allahın birlik ve beraberliklerini bozmamasını, şehitlere kendilerinden selam söyleyip, onlar için dua etmelerini dile getirdi.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat