Haber Yaparken Kendileri Haber Oldular

Okunma: 1370
Ege - Denizli 10 Ocak 2017 12:30
Videoyu Aç Haber Yaparken Kendileri Haber Oldular
A
a

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü, ülkemizde demokrasinin rafa kalktığı, gerçeklere gözlerin kapatıldığı, doğruyu yazmayı çalışanın işsizlikle ve tutsaklıkla tehdit edildiği, OHAL ortamında gazetecilerin tutuklandığı bir günde ancak ve ancak “Mağdur ve Susturulan Gazetecileri Anma Günü”dür.

http://www.denizli.bel.tr/
FETÖ'YLE MÜCADELE ETMİŞ GAZETECİLER DE HAPİSTE

Ekmeğini gerçeklere, mesleğini doğrulara adamış, partizanlığın değil özgürlüğün kalemi olmak, fikir ve düşüncelerini yazmak için çırpınan her gazeteci bugün iktidarın hedefi haline gelmiştir. FETÖ’cülerle zamanında mücadele ettiği için hapse atılan birçok gazeteci, şimdi de FETÖ-AKP ilişkisini ortaya çıkardığı için, iktidar-terör bağlarını açıkladığı için içeridedir. Siyasi iktidarın devleti terör örgütleriyle pazarlığa oturtmasına, silah alışverişine girişmesine, hatalarını sergilemesine sessiz kalmayan, bunu yazabilen cesur gazeteciler bugün ya hapiste ya da dışarıda demokratik ve özgür bir ülke özlemi çekmektedir.


HABERCİLER OHAL'DE HABER OLUYOR

OHAL faşizmi altında asıl hedefe konan basın özgürlüğüdür. Muhalif olmanın en ağır bedelini bugün gazeteciler ödüyorsa, işsizlik, güvencesizlik, tutsaklık sıradanlaşmışsa ortada Çalışan Gazeteciler Günü'nden bahsedilemez. Bir gece yarısı, hukuksuz bir OHAL kararıyla iktidar sopasını sırtında hisseden gazeteciler, bugün haber yapacağı yerde kendileri haber olmuştur.

MAĞDUR VE SUSTURULAN GAZETECİLER GÜNÜDÜR BU

Ülkemizde rejimi değiştirecek Anayasa değişikliği görüşmelerinde muhalefetin konuşmasını canlı verdirmeyen, halkın öğrenme imkanını yok eden, büyük haksızlıkları,adaletsizlikleri,yolsuzlukları,şiddeti ve hukuksuzluk iddialarının haberini yazdırmayan, medya üzerinde baskı uygulayan,korku imparatorluğu içinde “Çalışan Gazeteciler”den değil, “Mağdur ve Susturulan Gazeteciler Günü”nden bahsedilebilir.

Bu çerçevede zor şartlar altında çalışan gazetecilerimizin gününü yürekten kutlar, demokratik bir ortamda,özgürce fdüşüncelerini yazabilecekleri bir gün dilerim.

Kazım ARSLAN
CHP Denizli Milletvekili
 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat