Ek Yerleştirme İşlemleri Başladı

Eğitim/Kültür/Tarih 14 Eylül 2018 17:16
Videoyu Aç Ek Yerleştirme İşlemleri Başladı
A
a

Yükseköğretim Kurumları Sınavı ek yerleştirme işlemlerinin, ÖSYM'nin resmi internet sayfası üstünden 20 Eylül'e kadar yapılabileceği ifade edildi.

http://www.denizli.bel.tr/
Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı tarafından, 2018 - Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ek yerleştirme tercihlerinin alınmaya başlandığı öğrenildi. ÖSYM tarafından 2018 - YKS neticelerine göre 2018 - 2019 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemlerinin yapılacağı ifade edildi.

Resmi İnternet Adresinde Yapılabilecek

Konu ile alakalı adaylar, 2018 - YKS ek yerleştirme tercih işlemlerini, 20 Eylül tarihine kadar T.C. kimlik numarası ve şifreleriyle ÖSYM'nin " https://ais.osym.gov.tr " resmi internet adresinden bireysel olarak yapabilecek.

2018 - YKS merkezi yerleştirmelerin sonunda boş kalmış olan kontenjanlarla kayıt hakkı kazanan adayların kayıt yaptırmaması nedeni ile boşalan kontenjanlara ek yerleştirme yapılacak.

15 TL Ücret Yatırılacak

Adayların, tercih yapma hakları olan tablolardan 24'ü geçmemek şartı ile istedikleri sayıda tercih yapabileceği ve  15 TL olan ek yerleştirme ücretini, 21 Eylül saat 23.59'a kadar yatırılabileceği, bir programa kayıt hakkı kazanmış olan adayların kayıt işlemlerinin, üniversiteler tarafından 1-5 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirileceği belirtildi.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat