Doğal Gaz Kullanırken Bunlara Dikkat Edin

Ege - Denizli 6 Kasım 2018 17:54
Videoyu Aç Doğal Gaz Kullanırken Bunlara Dikkat Edin
A
a

Enerya Denizli Gaz Dağıtım AŞ, hava sıcaklıklarının düşmesi ile beraber doğal gaz abonelerini kışa hazırlık ile alakalı bilgilendirdi.

http://www.denizli.bel.tr/

Hava sıcaklıklarının düşmesi ile beraber Denizli’de kışa hazırlıklar da başladı. Enerya Denizli Gaz Dağıtım A.Ş. Bölge Müdürü Akif Tulukcu, güvenli ve ekonomik doğal gaz kullanımı ile alakalı abonelere bilgi verdi.

Enerya Denizli Bölge Müdürü Akif Tulukcu, temel kurallara uyulursa kullanılan doğal gazın güvenilir, konforlu ve ekonomik bir yakıt olduğunu, 2018’in sonu itibari ile ortalama 2 bin km hat imalatına ulaşılacağını, abonelerin kış aylarında doğal gaz kullanmaya başlamadan evvel bacalarının ve bağlantı noktalarının çekiş kontrollerini yetkili kurumlara kontrol ettirmelerini ve kombi bakımlarını mutlaka yaptırmaları gerektiğini söyledi.

Doğal gaz ekonomik bir yakıttır

Doğal gazın ekonomik bir yakıt olduğunu ifade eden Tulukcu, tasarruflu doğal gaz kullanımı ile alakalı önerilerde bulundu. Tulukcu, kombinin ev dışındayken ya da gece ekonomik ayarda kullanabileceğini, kombinin 1 derece düşük sıcaklığa ayarlandığında senede ortalama 100 TL tasarruf edilebildiğini, mobilyaları radyatörlerin önüne yerleştirmeyip radyatörlerin üstünde çamaşır kurutulmazsa ısı kaybının önleneceğini ve binanın dış yalıtımlı olmasının da çok önemli olduğunu belirtti.

Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat