Denizlili Ülkücüler 12 Eylül’de Buluştular

Ege - Denizli 14 Eylül 2018 18:11
Videoyu Aç Denizlili Ülkücüler 12 Eylül’de Buluştular
A
a

12 Eylül 1980 ihtilaliyle işkencelere maruz kalmış olan, idam ile yargılanan ve pek çok dava arkadaşı idam sehpasına çıkmış olan Denizlili ülkücüler, 12 Eylül mağdurlarından Roşirevam Çekiç’in organize ettiği yemekli bir toplantıyla “Bizi 12 Eylüller yıldıramaz” kararıyla bir araya gelip yaşadıklarını anlattılar.

http://www.denizli.bel.tr/
Bundan 38 sene evvel Türk gençlerinin üstünden bir silindir gibi geçmiş olan ve nice genci idam sehpalarında sallandırmış olan 12 Eylül 1980 ihtilalinin yıl dönümünde,  ihtilalle beraber tutuklanıp başta Mamak olmak üzre değişik hapishanelerde akıl almaz işkencelere uğrayan, koğuş arkadaşlarını tekbir sesleriyle idam sehpalarına uğurlamış olan Denizlili ülkücüler, ihtilalin yıldönümünde “Bizi ihtilaller, kahpe oyunlar öldüremez. Biz hala ayaktayız” sloganıyla yapılan yemekli ve müzikli bir toplantıda buluşarak ceza evlerinde çektikleri işkenceleri, geçirmiş oldukları çile dolu günleri yad edip, genç kuşaklara anlattılar.

Çekilen Çileler Paylaşıldı

Denizlili ülkücülerden idamla  yargılanmış olan ve gençliklerinin büyük bir bölümünü cezaevlerinde geçirmiş olan ülkücüler, Vatanlarını sevmekten başka bir suçu olmayan gençler olduklarını, Ülkücü gençler olarak vatanı savunma ve vatanı düşmanlardan korumanın tek amaçları olduğunu, bundan dolayı sokaklarda bulunduklarını fakat kahpe 12 Eylül idarecilerinin, bir gecede yaptıkları ihtilalle Türk Gençliği’ni işkencehanelerde silindir gibi ezmeye çalıştıklarını, kiminin sakat kaldığını, kiminin başka hastalıklara kapıldığınıi fakat hiçbirinin bu acımasız işkencelerin altında ezilmediğini, gencecik hayallerin yıkılmasına izin bile vermediklerini, kendilerinin hala burada olduğunu belirttiler ve 12 Eylülcüler neredeler? Diye sordular. Davetlilier  çektikleri çileleri gençlere anlattılar.    
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
Yusufiyeli 14 Eylül 2018 19:09

Ahmet kardeşim sağol kalemine güç versin Allah bu çileler hep beraber çekildi biliyorsunuz 12 eylül öncesi sizin gibi nice ülkücüler de çok çile çektiler tüm dava adamları adına biz bunu başlattık inşallah sürdüreceğiz...

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat