Denizli Emniyeti'nden Kaçak Tütün Operasyonu

Ege - Denizli 16 Mayıs 2018 13:42
Videoyu Aç Denizli Emniyeti'nden Kaçak Tütün Operasyonu
A
a

Denizli Emniyet Müdürlüğü görevlilerince ilde tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığı suçunun engellemesi için kaçakçılık yapmak isteyen şahıs ve organizasyonların belirlenmesi amacı ile operasyonlar yapıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Emniyet Müdürlüğü görevlileri tarafından sürdürülen çalışmalar çerçevesinde organize suç örgütlerinin finans kaynağı olan, sağladığı haksız kazanç ve vergi kaybıyla devleti büyük zarara uğratan ve ülke ekonomisine karşı tehdit oluşturan tüm kaçakçılık faaliyetinin engellenmesi için görevli ekipler tarafından çalışmalar yapıldı.
 
Denizli’de yasadışı tütün ve tütün mamulleri kaçakçılığının engellenmesi ve yasadışı ticarete konu olan her türlü ürüne el konulması için tütüncü ismi ile faaliyet gösteren işyerlerine yönelik görevli ekipler tarafından denetimler ve aramalar yapıldı. Gerçekleştirilen kontrol ve aramalarda il merkezindeki 8 işyerinde izin belgesi olmadığı ve yasadışı yollar ile kaçak temin edildiği belirlenen tütün ve tütün mamulleri bulundu.

KAPININ İÇİNE SAKLANMIŞ

Gerçekleştirilen aramalarda işyerindeki bir kapının içine saklanmış şekilde kaçak sigara belirlendi. Yapılan aramalar sonucunda toplamda 800 paket kaçak sigara, 3.200 adet içi tütün ile doldurulmuş makaron, 48 tane elektronik sigara ve likiti, 54 kg kıyılmış tütün ve 1 tane kurusıkı tabanca bulunup el konuldu.
 

Yakalanan 7 zanlı ile alakalı Kaçakçılık Kanunu’na Muhalefet suçlarından, aramalar sırasında ele geçirilen ruhsatsız kurusıkı tabanca ile alakalı da 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet olmak suçlarından adli işlem gerçekleştirildi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat