Denizli, Çekişmeli Bir Final İzledi

Ege - Denizli 24 Eylül 2018 14:11
Videoyu Aç Denizli, Çekişmeli Bir Final İzledi
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından Türk sporuna kazandırılan Spor Oyunları Kompleksi’nde 2018 Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası'nın final karşılaşmaları yapıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Şampiyonaya Denizli Milletvekilleri Cahit Özkan ve Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, davetliler katıldı. Geleneksel Spor Dalları Federasyonunca organize edilen Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na 56 sporcuyla çok sayıda takım katılımda bulundu. Final karşılaşmaları ile beraber Atlı Cirit 1. Lige Yükselme D Grubu karşılaşmaları Denizli ilinde yapıldı.
 

Türkiye’nin dört bir tarafından geldiler

 
Başkan Osman Zolan, Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonası ve Atlı Cirit karşılaşmalarına ev sahipliği yapmış olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, Türkiye’nin dört bir tarafından gelmiş olan sporcuların burada yarıştıklarını ve çekişmeli yarışların olduğunu, Denizli’de bu organizasyonun yapılmasının en büyük sebebinin, geleneksel spor oyunları anlamında yapmış oldukları bu tesisin, burasının hem atlı cirit, hem atlı okçuluk ve hem de uluslar arası standartlarda yapılacak sporlara uygun bir tesis olduğunu dile getirdi.
 

“Geleneksel sporlarımıza sahip çıkıyoruz”

 
Denizli’de geleneksel sporları canlı tutmak amacı ile Denizli Büyükşehir Belediyesi olarak gayret göstermeyi sürdürdüklerini belirten Başkan Osman Zolan, geçtiğimiz sene burada yarı finali yaptıklarını, bu sene de Türkiye Şampiyonası’nın finalini yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını, İyi ki ata sporuna ve geleneksel sporlara sahip çıktıklarını, Denizlili hemşerilerinde bu coşku ve güzelliğe şahitlik ediyor olduklarını belirtti.
 

Şampiyona finali çok çekişmeli geçti

 
Atlı Okçuluk Türkiye Şampiyonasının finalinde büyükler genel klasmanda Alperen Alkan birinci, Rayif Yavuz ikinci, Yavuz Ayaz ise üçüncü oldu.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat