Çelik:71.Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Okunma: 2810
Özel Haber 7 Ocak 2017 09:50
Videoyu Aç Çelik:71.Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı
A
a

Demokrat Parti Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik, partinin 71. Kuruluş Yıldönümü Basın Açıklaması

http://www.denizli.bel.tr/
Demokrat Parti Denizli İl Başkanı Aşkın Çelik,gazetemize yaptığı yazılı açıklamada:
 
TÜRKİYE’NİN BİR “DEMOKRASİ” TARİHİ VARSA BU, DEMOKRAT PARTİ SAYESİNDEDİR. DAHASI BUGÜN TARTIŞILABİLECEK KADAR DAHİ OLSA VAR OLAN DEMOKRASİNİN HARCINI DEMOKRATLAR KARMIŞTIR.
 
-          BİR DÜŞE ORTAK OLMAK İÇİN,BİR HEDEFE BİRLİKTE YÜRÜMEK İÇİN GELDİK
 
-          BİR BÜYÜK DAVANIN GERÇEK SAHİPLERİ OLARAK,TÜRKİYE’NİN BİZE İHTİYACI VAR DİYEREK GELDİK
 
-          TÜRKİYE’Yİ, TÜRKİYE’NİN SİYASETİNİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRİP, TARİHİ BİR SORUMLULUĞA ORTAK OLMAK İÇİN GELDİK
 
-          BİZ DEMOKRATLARIZ
 
-          BİZ DEMOKRAT PARTİYİZ
 
-          BİZ MİLLETİN SESİYİZ
 
-          BİZ MİLETİN TA KENDİSİYİZ
 
-          BİZ TÜRKİYEYİZ DİYEREK GELDİK 
 
 
 
HEPİMİZİN BİLDİĞİ GİBİ DEMOKRAT PARTİ 7 OCAK 2017 TARİHİNDE TÜRK SİYASİ TARİHİNDE 71.YILINI TAMAMLADI.
 
KURULUŞUMUZ VE TARİHİMİZLE İLGİLİ HAFIZAMIZI KISACA YOKLAMAK GEREKİR İSE ;
 
DEMOKRAT PARTİ TÜRK SİYASİ HAYATININ EN ÖNEMLİ KİLOMETRE TAŞLARINDAN BİRİSİDİR.1950-1960 YILLARI ARASINDA ÜST ÜSTE KAZANILAN 3 SEÇİM İLE İKTİDARA HAKİM OLMUŞ, CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN 27 YILLIK İKTİDARINA SON VEREREK “BEYAZ İHTİLAL” OLARAKTA ADLANDIRILAN BAŞARISI İLE BİRLİKTE YENİ BİR DÖNEME İMZA ATMIŞTIR.
 
DEMOKRAT PARTİ İKTİDARI SIRASINDA TÜRK SİYASİ HAYATINA YENİ BİR DİNAMİZİM GELMİŞ, ÜRETİM ARTMIŞ, HIZLI BİR BÜYÜME VE GELİR ARTIŞI SAĞLANMIŞ, AKTİF BİR DIŞ POLİTİKA UYGULANMIŞTIR.
 
DEMOKRAT  PARTİ 1946 YILINDA TÜRKİYE CUMHURİYETİ SİYASİ HAYATINA ADIM ATTIKTAN 4 YIL SONRA 14 MAYIS 1950 TARİHİNDE İKTİDAR OLMUŞ VE 10 YIL SÜREN KESİNTİSİZ YÖNETİMİ NE YAZIK Kİ 27 MAYIS 1960 YILINDA YAPILAN ASKERİ DARBE İLE SON VERİLMİŞTİR.
 
PARTİMİZİN TEMELİ HEPİMİZİN RAHMETLE ANDIĞI BAŞINDA CELAL BAYAR’IN OLDUĞU ADNAN MENDERES FUAT KÖPRÜLÜ VE REFİK KORALTAN’IN OLUŞTURDUĞU GRUBUN ’’ÇİFTÇİYİ TOPRAKLANDIRMA’’ TASARISINA RED OYU VERMESİYLE ATILMIŞ DAHA SONRA CUMHURİYET HALK PARTİSİNDE REFORM YAPILMASI GEREKTİĞİ ’’DÖRTLÜ TAKRİR’’ VEREREK SÖYLENMİŞTİR
 
7 OCAK 1946 DA BU DÖRTLÜ; DEMOKRAT PARTİYİ KURMUŞLARDIR DEMOKRAT PARTİ KURULDUĞU GÜNDEN İTİBAREN HALK TARAFINDAN BÜYÜK KABUL GÖRMESİ NEDENİYLE İKTİDAR, MUHALEFETİ ENGELLEMEK AMACILA 1947’DE YAPILMASI GEREKEN SEÇİMLERİ 1946’YA ÇEKMİŞTİR.
 
DEMOKRAT PARTİ SEÇİME ÖNCE KATILMAMA SONRA KATILMA KARARI ALARAK SEÇİM TEMASINI BU GÜNDE GERÇEK ANLAMDA İHTİYACINIZ OLAN ’’YETER SÖZ MİLLETİNDİR’’ SÖZÜ ÜZERİNE İNŞA ETMİŞTİR.
 
1950 YILINDA TÜRKİYE’NİN NUFUSU 20.900.000 BİN OLUP BU NÜFUSUN
 
YÜZDE 75’İ KIRSAL KESİMDE YAŞAMAKTAYDI.14 MAYIS 1950 YILINDA YAPILAN SEÇİMLERDE 7.953.055 OYUN 4.250.000 NİNİ YANİ YÜZDE 53’ÜNÜ ALAN DEMOKRAT PARTİ 408 MİLLETVEKİLİ İLE 27 YILLIK TEK PARTİLİ İKTİDARI YIKARAK TEK BAŞINA İKTİDAR OLMUŞTUR.
 
DAHA SONRA YAPILAN 2 SEÇİMDE YÜZDE 58 VE YÜZDE 47 OY ORANLARIYLA İKTİDAR OLAN DEMOKRAT PARTİ DAHA ÖNCE BELİRTTİĞİM GİBİ 27 MAYIS 1960 YILINDA ASKERİ DARBE İLE KENDİNE ’’MİLLİ BİRLİK KOMİTESİ’’ ADI VEREN CUNTA TARAFINDAN DEVRİLMİŞTİR.
 
BAŞTA CUMHURBAŞKANIMIZ CELAL BAYAR, BAŞBAKANIMIZ ADNAN MENDERES OLMAK ÜZERE BİR ÇOK MİLLETVEKİLİ VE İL BAŞKANLARI HARBİYE’ DE GÖZ ALTINA ALINMIŞLARDIR.
 
YAKLAŞIK 11 AYLIK BİR YARGILAMA SONUCUNDA NE YAZIK Kİ 15 EYLÜL 1961 TARİHİNDE AÇIKLANAN KARAR İLE  15 KİŞİ ÖLÜM CEZASINA, 31 KİŞİ ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASINA, 418 KİŞİ DE 6 AY İLE 20 YIL ARASINDA DEĞİŞEN HAPİS CEZALARINA ÇARPTIRILMIŞ, 123  KİŞİDE BERAT ETMİŞTİR.
 
CUMHURBAŞKANIMIZ CELAL BAYAR’IN 65 YAŞI GEÇMİŞ OLMASI NEDENİ İLE ÖLÜM CEZASI ÖMÜR BOYU HAPİS CEZASINA ÇEVRİLMİŞTİR.
 
TÜRK DEMOKRASİ TARİHİ’NE, TÜRK SİYASİ TARİHİNE VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ TARİHİNE UTANÇ VE KARA LEKE OLARAK GEÇEN BU KARARLAR 16 EYLÜL 1961 DE FATİN RÜŞTÜ ZORLU VE HASAN POLATKAN’IN 17 EYLÜL 1961 DE İSE BAŞBAKANIM ADNAN MENDERES’İN İMRALI ADASINDA İDAMI İLE SONLADIRILMIŞTIR.
 
HEPSİNİ BÜYÜK ONUR VE GURUR AYRICA RAHMETLE ANARKEN O GÜNDE BU GÜNDE SÖYLEDİĞİMİZ GİBİ;
 
’’MİTİNG MEYDANLARINDA DEĞİL, DAR AĞACINDA KEFEN GİYENLERİNDİR DEMOKRAT PARTİ’’
 
TABİ Kİ DEMOKRAT PARTİNİN ORTAYA KOYDUĞU BU BÜYÜK DAVA 71 YILDA KİMİ ZAMAN ADALET PARTİSİ KİMİ ZAMAN DOĞRU YOL PARTİSİ KİMİ ZAMAN ANAVATAN PARTİSİ ADI ALTINDA ŞİMDİ DE ÇATISI ALTINDA OLMAKTAN GURUR DUYDUĞUMUZ ’’BÜYÜK TÜRKİYE’’ HAYALİNİN PEŞİNDEN KOŞAN DAVA ARKADAŞLARIMIZ İLE “DEMOKRAT PARTİ” ADI ALTINDA DEVAM ETTİRİLMEKTEDİR.
 
BİZLER DEMOKRATIZ, BİZLER DEMOKRAT PARTİLİYİZ, BİZLER TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN MİSAK’I MİLLİ SINIRLARINI KORUMAYA AND İÇMİŞ, BAĞIMSIZLIĞIMIZIN EN BÜYÜK SİMGESİ OLAN BAYRAĞIMIZ VE İSTİKLAL MARŞIMIZA SAYGILI BÜYÜK ÖNDERİMİZ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN İLKE VE İNKİLAPLARINA SAHİP ÇIKAN VE HER İNSANIN İNANÇLARINI ÖZGÜRCE YAŞAMASI GEREKTİĞİNE İNANAN DEMOKRATLARIZ.
 
İŞTE BU NEDENLERLE TÜM DEMOKRATLAR, TÜM TÜRKİYE SEVDALILARI
 
DEMOKRAT PARTİNİN MECLİSTE OLMASI VE YENİDEN İKTİDARA YÜRÜYEBİLMESİ İÇİN BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANIDIR.
 
TÜRKİYE’NİN BİR “DEMOKRASİ” TARİHİ VARSA BU, DEMOKRAT PARTİ SAYESİNDEDİR. DAHASI BUGÜN TARTIŞILABİLECEK KADAR DAHİ OLSA VAR OLAN DEMOKRASİNİN HARCINI DEMOKRATLAR KARMIŞTIR.
 
BU ÜLKEDE DEMOKRASİ KARŞITI HER TERTİBİN İLK HEDEFİ DEMOKRASİNİN KALESİ OLAN DEMOKRAT PARTİ OLMUŞ; TANKA, TOPA, TÜFEĞE VE İDAM SEHPALARINA DİRENMİŞTİR.
 
NEFESİNİN SONUNA KADAR, KESESİNİN SONUNA KADAR MİLLET DİYEN BU DAVA YIKILMAMIŞTIR, YIKILMAYACAKTIR.
 
O GÜNDEN BUGÜNE, SÖZLERİ VE ÖZLERİ İLE DERS OLMUŞ OLAN KIYMETLİ DEMOKRATLARIN EMANETİ OLAN DEMOKRAT PARTİ MİLLETİNDİR.
 
GURURUMUZ İSE BİZLERE KUTLANASI BİR GÜNÜ ARMAĞAN ETMELERİDİR.
 
BU GURUR TÜRK DEMOKRASİSİ'NİN, BU GURUR TÜRK MİLLETİ’NİNDİR.
 
SÖZLERİMİ, BÖYLE BİR DAVANIN NEFERİ OLMAKTAN DUYDUĞUM ONURLA VE ELBET BU KOCA ÖMRE EMEĞİ GEÇMİŞ TÜM ŞAHSİYETLERE DUYDUĞUM ŞÜKRANLA BİTİRİRKEN, BİR KEZ DAHA BU DAVAYA, KISACASI MİLLETE HİZMET ETMİŞ TÜM KAHRAMANLARIMIZI, DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE VE MİNNETLE ANIYORUM.”
 
Demokrat Parti Denizli İl Başkanı 
 Aşkın Çelik

 
 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon
Hasan 8 Ocak 2017 10:46

Bravo başkan. Çok Doğru başkan. Denizlinin bütün ilçe ve kasabalarini dolaşarak iktidar olma hayaliyle bir teşkilat kurduk. Şimdi iktidar ihtimali olmayan bir STK olarak devam ediyor olmaniz takdir ediyor ve sesinizin daha gür cikmasini diliyorum.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat