Büyükşehir Milli Şair’i unutmadı

Okunma: 667
Ege - Denizli 24 Aralık 2016 12:33
Videoyu Aç Büyükşehir Milli Şair’i unutmadı
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 80’inci yıl dönümü dolayısıyla bir anma programı düzenledi. Mehmet Akif Ersoy’un birbirinden kıymetli şiirlerinin seslendirildiği gecede Milli Şair’in torunu Selma Argon, “Mehmet Akif’in Duygu ve Düşünce Dünyası” konulu bir konferans verdi.

http://www.denizli.bel.tr/

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un vefatının 80’inci yıl dönümü dolayısıyla bir anma programı düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu tarafından hazırlanan Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve Anlama Programı, Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde yapıldı. Geceye Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent Erdur, davetliler ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Kent Şairleri Topluluğu Başkanı Arzu Subakan Kabukçu, “İstiklal Harbimizin manevi komutanı Mehmet Akif Ersoy, İstiklal Marşı’yla, Çanakkale Şehitleri şiiriyle ülkemize adını kazıyan şairdir. İşte bugün 80’inci ölüm yıldönümünde büyük şairimiz Mehmet Akif’i anmak ve anlamak dolayısıyla onun manevi huzurunda toplanmış bulunuyoruz” dedi.

 

Torunu Argon: “Safahat’ı bütün Türkiye’nin belgeselidir”

 

Gecede Milli Şair’in torunu Selma Argon Mehmet Akif’in Duygu ve Düşünce Dünyası konulu bir konferans verdi. Argon, “Okunan bu güzel şiirlerden sonra doğrusu ne diyeceğimi bilemedim. O kadar güzel ve içten okudular ki hepsine çok teşekkür ediyorum. Dedemin yazdıklarını duyarak okumak hakikaten başka türlü, çünkü onun yazdıkları asla hayalden yazılmamış şiirlerdir. O ‘Hep ne yazdımsa yaşayarak, görerek yazdım’ der. Onun Safahat’ı bütün Türkiye’nin belgeselidir; gelmiş geçmiş ve hatta bugünleri anlatan. Hepsini yaşamıştır. Balkanları yaşamış, Milli Mücadele’de bizzat yer almış, ne gördüyse onu yazmıştır” dedi.

 

Değirmenci: “Mehmet Akif’i şükranla anıyoruz”

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ali Değirmenci ise, “Mehmet Akif’in özelliklerini saymaya vakitler yetmez. Hem bir dava hem bir aksiyon adamı olan Mehmet Akif’i bu vesileyle bir kere daha rahmet, minnet ve şükranlar anıyoruz. İlelebet yaşayacak olan Türkiye Cumhuriyeti’nin Milli Şair’i olabilmek kolay değil. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacak, ay yıldızlı bayrağımız göklerden hiç inmeyecek” dedi. Gecede Kent Konseyi Kent Şairleri Topluluğu üyeleri, Milli Şair Mehmet Akif Ersoy’un birbirinden kıymetli şiirlerini ney taksimi eşliğinde seslendirdi. İzleyenlerin unutulmaz bir gece yaşadığı etkinlik büyük beğeni topladı.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat