Büyükşehir’den Büyük Destek

Ege - Denizli 6 Aralık 2018 13:06
Videoyu Aç Büyükşehir’den Büyük Destek
A
a

Denizli Büyükşehir Belediyesi’yle  Enerji Verimliliği Derneği (ENVER) Denizli Şubesi arasında "Ekolojik İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi" işbirliği protokolüne imza atıldı.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli Büyükşehir Belediyesinde yapılan imza törenine Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ENVER Denizli Şube Başkanı Mehmet Akgün ve diğer yetkililer katıldılar.
 
Projenin enerjisini ekolojik olarak tamamen kendi üretecek ve sıfır atık içeren bir merkez kurmak olduğunu belirten Akgün, "Projemizde yer alacak Ar-Ge Merkezi, bilgi teknoloji kuluçkası, robotik kodlama gibi tüm ayrıntıları düşündük. Türkiye’de ilk olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Zolan’a verdikleri destek için kendilerine çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
 

Türkiye’de bir ilk olacak

 
Başkan Osman Zolan ise, dünyada enerjinin birçok göstergeyi doğrudan etkileyerek değiştirdiğini, enerjiyi verimli kullanmanın çok önemli olduğunu, aynı zamanda yerli ve milli enerji üretiminin de çok mühim olduğunu, bu bilincin de gelecek nesillere mutlaka aktarılması gerektiğini, ülkenin önünü açacak bu proje ile pek çok güzelliklerin ortaya çıkmasına vesile olmak istediklerini, Denizli ve Türkiye’de ilk olacak bir projeyi birlikte gerçekleştireceklerinin müjdesini verdiğini, protokolle Büyükşehir Belediyesinin mülkiyetinde olan bir yere ENVER Derneği ile işbirliğinde kendi enerjisini üreten, sıfır atık içeren bir Ekolojik İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi yapılacağını ifade etti.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat