Bu Pazar Sarayköy'e Davetlisiniz...

Okunma: 2258
Ege - Denizli 3 Ocak 2017 16:01
Videoyu Aç Bu Pazar Sarayköy'e Davetlisiniz...
A
a

Heyecanlı ve çekişmeli güreşleri ile Türkiye’nin en büyük güreş organizasyonlarından birisine ev sahipliği yapan Sarayköy, 8 Ocak pazar günü yapılacak olan 33. Geleneksel Deve Güreşleri Festivali’ne hazırlanıyor.

http://www.denizli.bel.tr/

Güreşleri için sabırsızlıkla bekleyen vatandaşlara müjdeyi veren Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, pazar günü gerçekleştirilecek olan deve güreşlerinde girişlerin ücretsiz olacağını açıkladı.

Sarayköylü devecilerle ve vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Özbaş “Deve güreşleri, kültürümüzün çok önemli bir parçasıdır. Yüzyıllardır süregelen bu geleneğimizi hem canlı tutmak hem de gelecek nesillere taşımak için ilçemizdeki tüm devecilerimizle birlikte büyük gayret sarf ediyoruz. Yerli ve yabancı binlerce turistin katıldığı Sarayköy Deve Güreşleri Festivali de bölgemizin en büyük organizasyonlarından bir tanesidir. Doğal bir tribün şeklinde olan arenamız, her açıdan Türkiye’nin en güzel sahalarındandır” dedi.

 

Sarayköy Deve Güreşlerine Girişler Ücretsiz Olacak

Bu yıl ki deve güreşleri için önemli bir karar aldıklarını belirten Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş “Ülke olarak çok üzüldüğümüz, acı duyduğumuz olaylar yaşadık. Vatanımız için nöbet bekleyen askerlerimizden ve polislerimizden, masum vatandaşlarımızdan şehitler verdik. Ben öncelikle tüm aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Bu üzücü olayların ardından bizlerde önemli bir karar aldık. Hem birliğimizi ve beraberliğimizi tüm dünyaya haykırmak hem de bu önemli kültür mirasını daha fazla kişiye ulaştırmak amacıyla pazar günü yapacak olduğumuz deve güreşlerini ücretsiz yapma kararı aldık. İnşallah pazar günü binlerce misafirimiz ile bir arada olacağız ve kimsenin bizleri birbirimize düşüremeyeceğini, farklılıklarımızla birlikte bir bütün olduğumuzu bir kez daha göstereceğiz ” dedi.

 

Tüm vatandaşları Sarayköy Deve Güreşi’ne davet eden Başkan Özbaş “ Deve güreşleri festivalimizin kusursuz geçmesi için çalışan tüm devecilerimize ve belediye personelimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Deve güreşlerinin hayırlı olmasını diliyor; tüm güreş severlerimizi, tüm vatandaşlarımızı Sarayköy Arenası’na davet ediyorum” dedi.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat