Bedava Dağıttılar

Ege - Denizli 19 Mayıs 2018 17:54
Videoyu Aç Bedava Dağıttılar
A
a

Denizli ilinde 2'si kız, 3 lise öğrencisi, sarılmanın cinsellik olarak algılanmaması amacı ile 'sarılmak bedava' eylemi başlattılar.

http://www.denizli.bel.tr/
Şehrin en kalabalık yerlerinden olan Eflatun Sokak'a gelen 17 yaşındaki lise öğrencileri Özge Olgun, Damla Özden ve Hüseyin Tolga Çakır, 'sarılmak bedava' ismi altında bir eylem yaptılar. Öğrencilerden Özge Olgun ile Damla Özden, kağıda 'Sarılmak bedava' yazarken; Hüseyin Tolga Çakır ise 'Kardeşlik ve barış için sarılmak bedava' şeklinde.

Sarılma eyleminin cinsellik olarak algılanmaması amacı ile eylem yaptıklarını ifade eden öğrenciler, sokakta yan yana durarak kollarını açıp, gelip geçenlerin kendilerine sarılmasını beklediler. Gençlere bilhassa çocuklardan büyük ilgi geldi. Sokaktan geçenlerin birçoğu, kollarını açan lise öğrencilerine koşup sarılırken; ilginç bakışlar atıp  yanlarından geçenler de olmadı değil. Bazıları ise karşı cinstekilerin sarılmalarının uygun olmadığını, tacize uğrayabileceklerini ifade etti ve gençlere olumsuz tepki gösterenlerdiler.

Farklı Tepkiler Var

Gençlerden Özge Olgun, amaçlarının önyargıları kırmak olduğunu ifade etti. Hüseyin Tolga Çakır ise arkadaşları ile otururken bu şekilde bir karar aldıklarını ve en önemli hedeflerinin önyargıları kırmak olduğunu dile getirdi. Damla Özden ise tepki gösterenler arasında namussuz diyenlerin de olduğunu belirterek, güzel tepkiler de aldıklarını, koşarak sarılanlar da olduğunu, namussuz diyenlerin de olduğunu, 'Sen nasıl kızsın' diyenin bile olduğunu, küfür dahi ettiklerini ama umurlarında olmaıdğını söyledi.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat