Başkan Zolan’dan Öğretmenler Günü mesajı

Okunma: 2621
Ege - Denizli 23 Kasım 2017 16:20
Videoyu Aç Başkan Zolan’dan Öğretmenler Günü mesajı
A
a

Başkan Zolan’dan Öğretmenler Günü mesajı

http://www.denizli.bel.tr/

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. "Öğretmenler geleceği aydınlatan meşalenin taşıyıcılarıdır" diyen Başkan Zolan, “Ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşıyan öğretmenlerimizin günü kutlu olsun” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Öğretmenlik mesleğinin kutsiyet arz ettiğini belirten Başkan Osman Zolan, “Öğretmenler, eğittikleri öğrenicileri ile geleceği inşa etme gibi önemli bir görev üstlenmektedir. Öğretmenlik mesleği tarih boyunca en kutsal meslek olarak görülmüş ve her zaman saygıların en büyüğünü hak etmişlerdir" dedi. İlk ayeti ‘Oku’ olan bir dinin mensupları olarak, öğrenmenin ve öğretmenin Türk toplumu için ayrı bir önemi olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, "Öğretmenler, doğruyu, yanlışı, iyiyi ve kötüyü öğretmenin yanı sıra, öğrenicisinin yeteneklerini de ortaya çıkarır. Bu cihetle öğretmenler toplumları ve medeniyetleri inşa etmişler ve geleceğe yön vermişlerdir” dedi.

"Öğretmenler geleceği aydınlatan meşalelerin taşıyıcılarıdırlar" diyen Başkan Osman Zolan, şunları kaydetti: “Ülkemizin muhasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmasında en büyük görev öğretmenlerimize düşüyor. Vatanına, bayrağına, devletine, milletine bağlı ve çağın ötesinde fikirler üreten nesiller yetiştirmek öğretmenlerimizin en asli görevleri olmalıdır. Onların yetiştirdiği nesillerle ülkemiz daha aydınlık bir geleceğe doğru hızla ilerleyecektir.”

“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün "Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözünü hatırlatan Başkan Zolan, "Öğretmenlerimizin gelecek için yetiştirdiği fidanlar, büyüyerek ve gelişerek ülkemizin kaderini tayin edecektir. Bu vesileyle, millet mekteplerinin açıldığı ve Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e 'Başöğretmenlik' unvanının verildiği bu anlamlı günde, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum" dedi.

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon
Tuncay Eteş 23 Kasım 2017 17:40

Öğretmenlik atanmış olmak demek değildir? Bu ülkede atama bekleyen 500000 öğretmen makus talihine terk edilmiş 40000 atama çok gorulur hale gelmiştir. Sizlerden ricamiz devletin öğretmen olarak çok gördüğü bizlere sahip cikmanizdir. Ne is olursa yapar hale gelmiş bir issiz öğretmen ordusu günden güne artmaktadır. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak sizden istihdam rica ediyorum.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat