Başkan'ı Hiç Böyle Sert Görmemiştik!

Okunma: 2420
Gündem 15 Aralık 2016 21:31
Videoyu Aç Başkan'ı Hiç Böyle Sert Görmemiştik!
A
a

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, kendisini ve Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetlerini övdüğü, CHP İl Başkanından izinsiz televizyona çıktığı ve grup kararına uymadığı iddiasıyla partisinden kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edilen Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Bekir Çapar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

http://www.denizli.bel.tr/

Denizli siyasetine uzun süredir hizmet eden Bekir Çapar’ın CHP Denizli İl Başkanından izinsiz televizyona çıkarak demeç verdiği iddiasıyla disiplin kuruluna sevk edilmesinin trajikomik bir durum olduğunu vurgulayan Başkan Zolan, “Her fırsatta demokrasi ve özgürlükten bahseden CHP Denizli İl Başkanı tarafından yapılan bu hareket, demokrasi ve ifade özgürlüğünden ne anladığının en güzel örneğidir. Uzun yıllardan bu yana tanıdığım, partisine uzun yıllardan bu yana hizmet eden, partisinin ilkelerini tamamen benimsemiş, söz konusu memleketine hizmet etmek olduğunda olaylara objektif olarak bakabilen ve aynı zamanda meslektaşım olan Bekir Çapar, CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar’dan çok daha fazla CHP’lidir” dedi.

 

Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin millete hizmet etmek gayesiyle hareket edip, siyaset üstü bir yapıya sahip olduğunu ifade eden Başkan Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi, yaptığı dev yatırımlarla milletimizin birçok derdine derman oldu, olmaya da devam ediyor. Bu yatırımlarımız da CHP’ye gönül vermiş vatandaşlarımız da dahil olmak üzere farklı siyasi görüşlere sahip yüzbinlerce insan tarafından büyük takdir görüyor. Bu yatırımlarla övülmesi ve gururlanılması kadar doğal bir şey yoktur” diyerek Çapar’ın kendisini ve Büyükşehir Belediyesi hizmetlerini övdüğü gerekçesiyle disiplin kuruluna sevk edilmesini kınadı.

 

Kendisini demokratik ve özgürlükçü olarak tanımlayan CHP Denizli İl Başkanı Teoman Sancar’ın Büyükşehir Belediyesi Meclis üyelerinin tutumuna karışmasının ve baskıcı politikalarının kabul edilemez olduğunu ifade eden Başkan Zolan, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin öncelikli görevi bu şehre ve bu millete hizmet etmek, doğru hizmetlerin arkasında durup yanlışları eleştirmektir. Meclis üyelerimizin vatandaşların huzur ve refahını sağlayan hizmetleri övmesi kadar doğal bir şey yoktur. Partisinin il başkanlığını yapmaya çalışan Teoman Sancar’ı demokrasi ve fikir özgürlüğün ne demek olduğunu ve millete hizmet etmenin partisi olmadığını öğrenmeye davet ediyorum’’ dedi.

http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon
Namık 16 Aralık 2016 12:52

Siz kimsiniz ki bizim parti içimize müdahale edeceksiniz. Gidin kendi partinizin isleriyle uğraşın.

0 0 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat