Alman Firması Türkiye’den Çekiliyor

Ekonomi 6 Kasım 2018 17:17
Videoyu Aç Alman Firması Türkiye’den Çekiliyor
A
a

Manheim, Borusanla ortak olduğu Türkiye'nin ilk 2. el alım-satım internet firması Borusan Manheim'deki payını devretmek için harekete geçti.

http://www.denizli.bel.tr/
Alınan haberlere göre, şirketteki yüzde 50 payını Türk ortağı Borusan'a devretmek için düğmeye basan Alman şirket, Türkiye piyasasından da çekilmiş olacak.

Hisse devri için Rekabet Kurumu'na başvurunun yapıldığı öğrenildi. Başvuruda, “Manheim Auctions ve Cox’un Borusan Manheim’da beraber sahip olduğu ve sermayenin yüzde 50’sini temsil eden 110 bin adet pay, Borusan Grubu’na ait ve hususi olarak işlem için kurulacak özel amaçlı bir şirketce satın alınacak olup, işlem soncunda Borusan Manheim paylarının tümü Borusan Grubu’na ait olacak ve Borusan Manheim bir ortak girişim olmaktan çıkacaktır" denildi.

2008’de Ortak Olmuştu

2001’de Borusan tarafından kurulmuş olan Otomax'a 2008 senesinde dünyanın en büyük açık artırma şirketlerinden bir tanesi olan Manheim Auctions ortak olmuştu. Borusan Manheim her hafta İstanbul ve Ankara’daki tesislerinde, düzenli fiziki açık artırmalar yapıyor.

Müşteriler Simulcast’le yapılan fiziki açık artırmalara Türkiye’nin her yerinden internet aracılığı ile katılma ve bu açık artırmalara fiziki olarak katılan alıcı müşteriler ile eş zamanlı teklif verebilme olanağı buluyor. Fiziki açık artırmanın yanında online ve mobil açık artırmalar da düzenlenmekte.
 
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat