Acıpayam Cinayeti Böyle Çözüldü

İlçe Haberleri 12 Nisan 2018 16:55
Videoyu Aç Acıpayam Cinayeti Böyle Çözüldü
A
a

Acıpayam’da günlerce konuşulan cinayet ile alakalı son alınan bilgi jandarmanın cinayeti çözerken ne kadar titiz çalıştığını gösterdi.

http://www.denizli.bel.tr/
Denizli ilinin Acıpayam ilçesinde, çiftçilik ile uğraşan 38 yaşındaki Mutlu Aysel'in, evinin arkasındaki ağılda av tüfeği ile öldürülmesi ile alakalı soruşturmaya bakan jandarma, sır perdesini, kulağı kesilmiş olan koyundan yola çıkıp çözdü. Plan yapan 35 yaşındaki Zeynep Aysel'in hasta olduğu için kulağını kestiği koyunu gösterme bahanesi ile ağıla çağırdığı eşini, aşk yaşadığı iddia edilen 35 yaşındaki Erdal Ersoy'a av tüfeği ile öldürttüğü meydana çıktı. Zeynep Aysel ve Erdal Ersoy, çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandılar.

3 Nisan'dan Bugüne Konuşuluyor


Acıpayam ilçesi Benlik Mahallesi, Yenice Mevkisi'nde çiftçilik yaprak geçinen Mutlu Aysel'e, geçtiğimiz 3 Nisan akşamı, evinin arkasındaki ağıldayken av tüfeği ile iki el ateş acımıştı. Mutlu Aysel, sağ omzundan ve bacağının üst bölümüne denk gelen saçmalar ile kanlar içerisinde kalarak yere yığılmıştı. Eşi cinayete kurban giden Zeynep Aysel, komşularından yardım talep etti. Komşularının durumu haber etmesi ile cinayet mahalline gelen acil sağlık birimi, Mutlu Aysel'in öldüğünü tespit etmişti.
Jandarma olay ile alakalı soruşturma başlattı. Mutlu Aysel'in ağılın dışından açılan ateş sonucunda öldürüldüğü tespit edilirken, 2 de boş av tüfeği kartuşu bulundu.

Jandarma Mutlu Aysel'in eşi Zeynep Aysel'in ifadesini aldı. Zeynep Aysel'in jandarmaya verdiği ilk ifadesinde hastalıklı olan bir koyunun kulağını kestiğini, eşini de kontrol etmesi için ağıla çağırdığını, bu esnada nerden geldiğini bilmediği silah sesi ile eşinin kanlar içinde yere yığıldığını ifade etti.

Çelişkili İfadeler


Jandarma, verdiği çelişkili ifadeleri ve tedirgin davranışlarından ötürü bir çocuk annesi Zeynep Aysel'in üzerinde yoğunlaştı. Aysel'in hastalığı sebebi ile kulağını kestiğini ifade ettiği koyun veterinere götürüldü. Yapılan kontrollerde koyunun hiçbir hastalığının olmadığı meydana çıktı.

Zeynep Aysel'in tekrar ifadesine başvuran jandarma, cinayet olayının yasak aşk yüzünden işlendiğini tespit etti. Zeynep Aysel'in ablasının kızı ile evli olan Erdal Ersoy ile ilişkisinin olduğu, ikilinin daha rahat görüşmek için Mutlu Aysel'i öldürmek için cinayet planı yaptıkları tespit edildi. Erdal Ersoy da ekipler tarafından gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinden sonra adliyeye sevk edilen Zeynep Aysel ve Erdal Ersoy tutuklandılar.
 
Kaynak : Haber Merkezi (EDİTÖR - Mehmet GÖRGÜNOĞLU)
https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat