150 Deve Soğukta Ter Döktü

Okunma: 2287
Ege - Denizli 8 Ocak 2017 18:54
Videoyu Aç 150 Deve Soğukta Ter Döktü
A
a

Denizli Sarayköy Belediyesinin denetiminde yapılan 33.Geleneksel Deve Güreşleri renkli görüntülerle yapılıp sona erdi

http://www.denizli.bel.tr/
Sarayköy'ün Demircidere mevkisinde özel hazırlanan sahada yapılan güreş festivalinde , Aydın, Muğla, Denizli, Balıkesir, Antalya, Çanakkale ve İzmir'den yaklaşık 150 deve güreşti. Çok sayıda vatandaşın mangal yakarak izlediği güreşler, renkli görüntülere sahne oldu.
 
Güreş alanının bir çok yerine  Türk bayrağı ve Atatürk posteri ile "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" pankartları asıldı.
Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı  Osman,Zolan, "Bunlar bizim değerlerimiz, ecdattan, kökten gelen değerlerimiz, bizi bir araya toplayan güzelliklerimiz. Bu değerlerimize sahip çıktığımız sürece milletimizin birlik ve beraberliğine sahip çıkmış oluruz. Bu değerlerimize sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. Bu zor, sıkıntılı günlerde bu birlik ve beraberlikle değerlerimize sımsıkı sahip çıkarak, tek yumruk olacağız ve bunları gelecek nesillere de aktaracağız." ifadelerini kullandı.
 
Sarayköy İlçe Kaymakamı Fatih Akkaya ise soğuk havaya rağmen vatandaşların kendilerini yalnız bırakmadığını vurgulayarak, "Bir ve beraber olduğumuzu göstermek istedik. İki bin yıllık Türk geleneği olan bu deve güreşleri festivalimizi yaşatmaya çalışıyoruz. Halkımız da teveccühte bulunup bunlara iştirak ediyor. Birlik ve beraberliğimizi daim ederek, bu kültürü yaşatacağız." dedi.
 
Sarayköy  Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş da deve güreşlerinin bölgede kış turizmi için önemli bir etkinlik olduğuna dikkati çekti.
 
Yaklaşık 150 devenin katıldığı güreşlerin ücretsiz izlendiğini anlatan Özbaş, "Herkesin bu kültürü, birlik ve beraberlikle, hep birlikte daha iyi yaşamasını, görmesini istedik." şeklinde konuştu.
 
 
http://www.dto.org.tr/
www.akishaber.com.tr
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat