“Akif, kendisini milletine adamıştır''

Gündem 12 Mart 2018 14:08
Videoyu Aç “Akif, kendisini milletine adamıştır''
A
a

“Akif, kendisini milletine adamıştır''

http://www.denizli.bel.tr/

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk'a tapan milletimin istiklâl. Ne anlamlı dizelerdir. Türk Milletinin bağımsızlık uğruna verdiği mücadelenin destanıdır İstiklal Marşı.  Bu yüce destanı yazan şairimizi ve bu dizeleri yazdıran sayısız şehidimizi, kahramanımızı rahmetle anıyorum” dedi.
 

Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü mesajında, “Mehmet Akif, kendisini milletinin, vatanının istiklal ve istikbal mücadelesini adamış Büyük bir Şair idi. Bu büyük şair, Türk Milleti’nin kahramanlığını, bağımsızlık mücadelesini tek bir şiirle anlatabilmiş ve her bir dizesinde sayısız şehidimizin ruhunu yansıtmıştır. İstiklal Marşı, bağımsızlığımızın sembolüdür.

Bu duygu ve düşüncelerle, İstiklal Marşı’nın Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Milli Marş olarak kabul edilişinin yıl dönümünü kutlar; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere İstiklal Marşı'nı kabul eden TBMM üyelerini, vatanımızın birlik ve beraberliği için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi ve Mehmet Akif Ersoy'u rahmet, şükran ve minnetle anıyorum” dedi.

https://www.pamukkale.bel.tr/
http://www.dto.org.tr/
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
duyurular DUYURULAR
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat