Acele Etmeyin!

Okunma: 1797
Ege - Denizli 10 Ocak 2017 10:33
Videoyu Aç Acele Etmeyin!
A
a

T.C. Kimlik Kartı dağıtımı işlemlerinin, İlimizde olduğu gibi ülke genelindeki tüm nüfus müdürlüklerinde çok büyük bir izdihama yol açtığı görülmektedir.

http://akishaber.com.tr/

T.C. Kimlik Kartı dağıtımının tamamlanması, Bakanlığımızca 2020 yılı sonuna kadar hedeflenmektedir. Bu sebeple vatandaşlarımızın mevcut nüfus cüzdanları halen geçerli olup, herhangi bir mağduriyet yaşanmayacaktır. Vatandaşlarımızın nüfus müdürlüklerine akın ederek izdiham yaşamalarına gerek yoktur. Bu nedenle vatandaşlarımızdan ricamız bir panik havasında değil de, ihtiyaçlarının aciliyetine göre hareket etmelerinin daha sağlıklı olacağı değerlendirilmektedir.

12 Mart 2017 tarihinde yapılacak olan YGS ve diğer sınavlara girecek olan öğrencilerin mevcut kullandıkları nüfus cüzdanları 2020 yılı sonuna kadar geçerli olup, ancak nüfus cüzdanı fotoğrafsız, yıpranmış ya da kayıp olan öğrencilerin mağduriyet yaşamaması için, sınav tarihinden en az 15 gün önce T.C.Kimlik Kartı başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Kimlik kartı başvurusu yurt içinde, Genel Müdürlük web portalı (https://ekimlikrandevu.nvi.gov.tr) üzerinden ya da Çağrı Merkezi (199) aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak randevu alan vatandaşlarımızın randevu saatinden 15 dakika önce nüfus müdürlüklerine gelerek işlem yaptırması gerekmektedir. Ayrıca randevusuz olarak da nüfus müdürlüklerinden sıra alarak işlem yapılmaktadır.

2017 yılı kimlik kartı bedeli; kanunî bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 16 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 32 TL’dir.

Nüfus müdürlüklerimizin başarıları vatandaş memnuniyeti ile ölçülmektedir. Dolayısıyla sorumluluk alanımıza giren iş ve işlemlerin yürütülmesi esnasında insan odaklı, toplam kaliteyi esas alan yaklaşımlarla kamu yönetimi anlayışına uygun hizmetler üretmeye ve vatandaşların memnuniyetlerini ön planda tutmaya özen gösterilmektedir.

 

Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

2017 Başbuğ Yılı İlan Edilsin mi ?

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • Dost Siteler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat