2.5 Saat Süren Görüşmenin Ardından

Okunma: 843
Türkiye 14 Aralık 2016 12:30
Videoyu Aç 2.5 Saat Süren Görüşmenin Ardından
A
a

AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli ile terör saldırılarını ele almak üzere Çankaya Köşkü’nde bir araya geldi. İki buçuk saat süren görüşmenin ardından ortak açıklama yapıldı.

http://akishaber.com.tr/

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğluve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün Çankaya'da düzenlenecek terör zirvesinde bir araya geldi. Üç lider, toplantının ardından ortak açıklama yaptı.

İstanbul’da Beşiktaş'ta cumartesi akşamı gerçekleştirilen çifte bombalı saldırıda 37'si polis 44

AKP, CHP ve MHP saldırıya Meclis'te okunan ortak bildiriyle tepki göstermişti. CHP MYK toplantısının ardından yayımlanan bildiride, "Cumhuriyet Halk Partisi terörle mücadelede hükümete her türlü desteği vermeye hazırdır" ifadesi kullanılmıştı.

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

Dşüncelerimiz farklı olabilir ama terörle mücadele konusunda kararlılık gerek CHP'de, gerek MHP'de gerek AKP'de devam etmektedir ve bu konuda yapılacak her türlü çalışmada, alınacak her türlü kararda sayın genel başkanlar gerekli katkıyı vereceklerini ifade etmişlerdir. Ülkemizi hem Doğu Güneydoğu'da hem de güney sınırlarımızda devam eden terörle mücadele faaliyeti bir beka sorunudur. İçeride ve dışarıda kim ne söylerse söylesin bizim açımızdan anlamı yoktur. Anlamı olan Türkiye'nin birliği, beraberliği, toprak bütünlüğünün devam etmesi ve kardeşliğimizin zarar görmemesidir. Yapılan çalışmalar hakkında gerek Suriye ve Irak'ta gerek ülke içinde sayın genel başkanlarla paylaşma fırsatımız oldu.


 

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları şöyle:

Terör konusunda bütün siyasal partilerin ortak tavır takınması, teröre karşı hep birlikte mücadele etmemiz konusunda bir uzlaşmamız oldu. Terör bir insanlık suçudur, teröre karşı 80 milyonun ortak tavır alması gerekmektedir. Türkiye süratle terörü bitirmelidir. Terör bir ortak sorundur ve ortak mücadele etmemiz gerekir. Bu mücadeleye kim önayak oluyorsa her türlü desteği vermek durumundayız.

Bahçeli'nin açıklamaları şöyle:

Terörle mücadeleyi değerlendirmek amacıyla yapılmış olan toplantı milletimizin beklentilerine cevap verecek bir olgunluk içerisinde gerçekleşmiştir. Siyasi partiler kesin bir acımasızlıkla mücadele edilmesini talep etmektedir. Sayın Genel Başkana ve Başbakan'a teşekkürlerimi sunuyorum.

 

1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

2017 Başbuğ Yılı İlan Edilsin mi ?

http://www.denizlieczaciodasi.org.tr/nobetci-eczaneler
e-gazete E-GAZETE
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • Dost Siteler
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat